Branżowisko #165 – Mniej rozpoczętych budów. Yawal z nowymi kierunkami rozwoju

Red.: |Data publikacji:

165. odcinek podcastu Branżowisko to, podobnie jak przed tygodniem, wyjazdowa audycja. Tym razem ugościła nas firma Yawal, która udzieliła nam swojej przestrzeni w showroomie w Dąbrowie Górniczej. W salonie wystawowym mieliśmy okazję porozmawiać z Karoliną Mzyk-Callias, właścicielką i prezeską zarządu Grupy Yawal. Tematem wywiadu była ciekawa koncepcja firmy na pozyskanie nowych klientów poprzez zwiększenie swojej aktywności w segmencie rezydencjonalnym. Nasza rozmówczyni wytłumaczyła nam ciekawą koncepcję tzw. affordable luxury. Była też okazja do porozmawiania o Yawal USA i rynku amerykańskim.

W Branżowisku nie zabrakło też najważniejszych informacji branżowych z ubiegłego tygodnia. Porozmawialiśmy o aktualnych danych z polskiego rynku budowlanego. Okazuje się, że w okresie od stycznia do maja 2022 roku oddano do użytku więcej mieszkań niż w ubiegłym roku, ale spadła liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia oraz rozpoczętych budów. Czy i kiedy branża stolarki może negatywnie odczuć te spadki? Odpowiedzi szukamy w naszej audycji. Ponadto omówiliśmy dane GUS o sprzedaży okien i drzwi w Polsce w pierwszych miesiącach tego roku. W większości kategorii odnotowano wzrosty. Czy to z kolei oznacza, że to będzie udany sezon dla polskiej branży stolarki?

W telegraficznym skrócie przedstawiliśmy pozostałe informacje z naszego serwisu ForumBranzowe.com po czym przeszliśmy do Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, a w nim omówione zostały wyniki finansowe Oknoplastu i Grupy Kęty. Następnie rozpoczął się Stoll Street, czyli nasz przegląd notowań spółek branżowych, notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jaki to był tydzień dla naszego wirtualnego portfela? Przekonajcie się sami. Na koniec oczywiście wybrzmiał suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stałą siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu.

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Odcinek numer 169 to druga z rzędu audycja, której głównym tematem jest program zachęcający Polaków do prac termomodernizacyjnych, w tym do wymiany stolarki. Tym razem omawiamy program „Ciepłe mieszkanie”, który skierowana jest do właścicieli lokali w budownictwie wielorodzinnym,

Branżowisko #168 – Czyste powietrze napędzi popyt? Rekordowe zamówienie Eko-Okien.

Branżowisko #168 – Czyste powietrze napędzi popyt? Rekordowe zamówienie Eko-Okien.

Gwiazdą 168. odcinka Branżowiska jest program Czyste Powietrze, który doczekał się kolejnych modyfikacji. Dzięki temu ma być coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Czy branża stolarki na tym skorzysta?

1