Branżowisko #165 – Mniej rozpoczętych budów. Yawal z nowymi kierunkami rozwoju

Red.: |Data publikacji:

165. odcinek podcastu Branżowisko to, podobnie jak przed tygodniem, wyjazdowa audycja. Tym razem ugościła nas firma Yawal, która udzieliła nam swojej przestrzeni w showroomie w Dąbrowie Górniczej. W salonie wystawowym mieliśmy okazję porozmawiać z Karoliną Mzyk-Callias, właścicielką i prezeską zarządu Grupy Yawal. Tematem wywiadu była ciekawa koncepcja firmy na pozyskanie nowych klientów poprzez zwiększenie swojej aktywności w segmencie rezydencjonalnym. Nasza rozmówczyni wytłumaczyła nam ciekawą koncepcję tzw. affordable luxury. Była też okazja do porozmawiania o Yawal USA i rynku amerykańskim.

W Branżowisku nie zabrakło też najważniejszych informacji branżowych z ubiegłego tygodnia. Porozmawialiśmy o aktualnych danych z polskiego rynku budowlanego. Okazuje się, że w okresie od stycznia do maja 2022 roku oddano do użytku więcej mieszkań niż w ubiegłym roku, ale spadła liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia oraz rozpoczętych budów. Czy i kiedy branża stolarki może negatywnie odczuć te spadki? Odpowiedzi szukamy w naszej audycji. Ponadto omówiliśmy dane GUS o sprzedaży okien i drzwi w Polsce w pierwszych miesiącach tego roku. W większości kategorii odnotowano wzrosty. Czy to z kolei oznacza, że to będzie udany sezon dla polskiej branży stolarki?

W telegraficznym skrócie przedstawiliśmy pozostałe informacje z naszego serwisu ForumBranzowe.com po czym przeszliśmy do Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, a w nim omówione zostały wyniki finansowe Oknoplastu i Grupy Kęty. Następnie rozpoczął się Stoll Street, czyli nasz przegląd notowań spółek branżowych, notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jaki to był tydzień dla naszego wirtualnego portfela? Przekonajcie się sami. Na koniec oczywiście wybrzmiał suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia.

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

1