Branżowisko #161 – Eko-Okna ciągle rosną. Spowolnienie u dilerów

Red.: |Data publikacji:

W 161. odcinku podcastu Branżowisko omawiamy niebywałe wyniki, inwestycje i plany Eko-Okien. Firma liczy w tym sezonie na wzrosty na poziomie co najmniej 30-40 proc. i że sprzedaż przekroczy 4 mld zł. Do tego dochodzi budowa dwóch nowych zakładów. Każdy z nich ma mieć powierzchnię przekraczającą 100 tys. mkw. Dzięki tym inwestycjom moce produkcyjne zwiększą się z 8 do 18 tys. okien produkowanych na dobę. Poziom zatrudnienia wzrośnie z kolei z 10 do ok. 20 tys. pracowników. Choć firma nie podaje dokładnej wartości tych inwestycji, zdradziła nam, że przekroczą one 1 mld zł. Osiągnięcie przez Eko-Okna pełnych możliwości produkcyjnych we wszystkich zakładach pozwoli firmie wielokrotnie zwiększyć przychody. Według przedstawicieli firmy miesięczne przychody mogłyby być na poziomie nawet 1 mld zł! Przy tak niebywałych liczbach chyba nikogo nie dziwi, że od tego tematu rozpoczęliśmy audycję?

Drugi temat to podsumowanie naszych rozmów z dystrybutorami stolarki. Na 16 przepytanych przez naszą redakcję firm jedynie trzy uznały, że są zadowolone z poziomu sprzedaży, a dwie z nich przyznały, że popyt jest podobny do poziomu z roku ubiegłego. Dystrybutorzy są zgodni, że inwestorów od zakupów odstraszają wysokie ceny materiałów budowlanych oraz wzrost stóp procentowych.

Nie zabrakło również streszczenia innych ciekawych tematów, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu w naszym serwisie ForumBranzowe.com. W cyklu Krótki Przegląd Ekonomiczny omawiamy z kolei wyniki finansowe spółek: ML System, Grupa Selena oraz Grupa Warema. W Stoll Street przyjrzeliśmy się notowaniom spółek związanych z branżą stolarki, by dowiedzieć się, czy nasz wirtualny portfel jest na plusie, czy na minusie. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Miłego słuchania/oglądania!


Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1