Branżowisko #161 – Eko-Okna ciągle rosną. Spowolnienie u dilerów

Red.: |Data publikacji:

W 161. odcinku podcastu Branżowisko omawiamy niebywałe wyniki, inwestycje i plany Eko-Okien. Firma liczy w tym sezonie na wzrosty na poziomie co najmniej 30-40 proc. i że sprzedaż przekroczy 4 mld zł. Do tego dochodzi budowa dwóch nowych zakładów. Każdy z nich ma mieć powierzchnię przekraczającą 100 tys. mkw. Dzięki tym inwestycjom moce produkcyjne zwiększą się z 8 do 18 tys. okien produkowanych na dobę. Poziom zatrudnienia wzrośnie z kolei z 10 do ok. 20 tys. pracowników. Choć firma nie podaje dokładnej wartości tych inwestycji, zdradziła nam, że przekroczą one 1 mld zł. Osiągnięcie przez Eko-Okna pełnych możliwości produkcyjnych we wszystkich zakładach pozwoli firmie wielokrotnie zwiększyć przychody. Według przedstawicieli firmy miesięczne przychody mogłyby być na poziomie nawet 1 mld zł! Przy tak niebywałych liczbach chyba nikogo nie dziwi, że od tego tematu rozpoczęliśmy audycję?

Drugi temat to podsumowanie naszych rozmów z dystrybutorami stolarki. Na 16 przepytanych przez naszą redakcję firm jedynie trzy uznały, że są zadowolone z poziomu sprzedaży, a dwie z nich przyznały, że popyt jest podobny do poziomu z roku ubiegłego. Dystrybutorzy są zgodni, że inwestorów od zakupów odstraszają wysokie ceny materiałów budowlanych oraz wzrost stóp procentowych.

Nie zabrakło również streszczenia innych ciekawych tematów, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu w naszym serwisie ForumBranzowe.com. W cyklu Krótki Przegląd Ekonomiczny omawiamy z kolei wyniki finansowe spółek: ML System, Grupa Selena oraz Grupa Warema. W Stoll Street przyjrzeliśmy się notowaniom spółek związanych z branżą stolarki, by dowiedzieć się, czy nasz wirtualny portfel jest na plusie, czy na minusie. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Miłego słuchania/oglądania!


Zobacz również

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Sierpniowy odcinek podcastu "Plusy, minusy. Analizy branży stolarki" to podróż przede wszystkim po branży drzwiowej. Wszystko za sprawą nowego raportu Centrum Analiz Branżowych pt. „Rynek drzwi w Polsce. Edycja 2022”, który przynosi ogrom wiedzy na temat tego sektora stolarki. Tematem głównym jest import drzwi do Polski.

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stałą siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu.

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Odcinek numer 169 to druga z rzędu audycja, której głównym tematem jest program zachęcający Polaków do prac termomodernizacyjnych, w tym do wymiany stolarki. Tym razem omawiamy program „Ciepłe mieszkanie”, który skierowana jest do właścicieli lokali w budownictwie wielorodzinnym,

1