Branżowisko #161 – Eko-Okna ciągle rosną. Spowolnienie u dilerów

Red.: |Data publikacji:

W 161. odcinku podcastu Branżowisko omawiamy niebywałe wyniki, inwestycje i plany Eko-Okien. Firma liczy w tym sezonie na wzrosty na poziomie co najmniej 30-40 proc. i że sprzedaż przekroczy 4 mld zł. Do tego dochodzi budowa dwóch nowych zakładów. Każdy z nich ma mieć powierzchnię przekraczającą 100 tys. mkw. Dzięki tym inwestycjom moce produkcyjne zwiększą się z 8 do 18 tys. okien produkowanych na dobę. Poziom zatrudnienia wzrośnie z kolei z 10 do ok. 20 tys. pracowników. Choć firma nie podaje dokładnej wartości tych inwestycji, zdradziła nam, że przekroczą one 1 mld zł. Osiągnięcie przez Eko-Okna pełnych możliwości produkcyjnych we wszystkich zakładach pozwoli firmie wielokrotnie zwiększyć przychody. Według przedstawicieli firmy miesięczne przychody mogłyby być na poziomie nawet 1 mld zł! Przy tak niebywałych liczbach chyba nikogo nie dziwi, że od tego tematu rozpoczęliśmy audycję?

Drugi temat to podsumowanie naszych rozmów z dystrybutorami stolarki. Na 16 przepytanych przez naszą redakcję firm jedynie trzy uznały, że są zadowolone z poziomu sprzedaży, a dwie z nich przyznały, że popyt jest podobny do poziomu z roku ubiegłego. Dystrybutorzy są zgodni, że inwestorów od zakupów odstraszają wysokie ceny materiałów budowlanych oraz wzrost stóp procentowych.

Nie zabrakło również streszczenia innych ciekawych tematów, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu w naszym serwisie ForumBranzowe.com. W cyklu Krótki Przegląd Ekonomiczny omawiamy z kolei wyniki finansowe spółek: ML System, Grupa Selena oraz Grupa Warema. W Stoll Street przyjrzeliśmy się notowaniom spółek związanych z branżą stolarki, by dowiedzieć się, czy nasz wirtualny portfel jest na plusie, czy na minusie. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Miłego słuchania/oglądania!


Zobacz również

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Po poprzedniej, nieudanej edycji targów Fensterbau Frontale, tegoroczna nie zawiodła! Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

1