Branżowisko #160 – Spadki w budownictwie. Kongres Stolarki Polskiej

Red.: |Data publikacji:

To już 160. odcinek Branżowiska, a w nim rozmawiamy o najnowszych danych na temat budownictwa. Okazuje się, że co prawda oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w poprzednim sezonie, ale wyraźnie spadła liczba wydanych pozwoleń i rozpoczętych budów. Podobny trend dostrzegany jest też na rynku niemieckim. Jaki wpływ mogą mieć te dane na branżę stolarki? Omawiamy to w pierwszym temacie odcinka.

Drugi temat poświęcony jest Polskiemu Kongresowi Stolarki, który odbył się w dniu 26 maja 2022 roku w stołecznym DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw. Była to już 12. edycja tego wydarzenia, organizowanego przez Związek Polskiego Okna i Drzwi. Eksperci oraz przedstawiciele branży omawiali sytuację gospodarczą, wyzwania stojące przed tym sektorem gospodarki oraz zagadnienia marketingowe. Niestety w większości wystąpień przejawiał się temat wojny w Ukrainie, podobnie zresztą jak inflacji oraz spadającego popytu. Jakie wnioski i wrażenia po tym spotkaniu branży stolarki?

Nie zabrakło oczywiście skrótowego przedstawienia pozostałych informacji z branży, które zostały opublikowane w poprzednim tygodniu na łamach naszego serwisu ForumBranzowe.com. Następnie przeszliśmy do Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym porozmawialiśmy o wynikach finansowych takich firm, jak: AGC, NSG, Şişecam, Schüco, IFN, Teknos. Nie zabrakło oczywiście Stoll Street, czyli naszego przeglądu notowań spółek branży stolarki, notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zwieńczeniem podcastu jest oczywiście suchar.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Miłego słuchania/oglądania!


Zobacz również

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam czwartą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy rozmawiamy o eksporcie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki.

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam trzecią część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy zapowiadamy co czeka nas w bieżącym roku.

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, tym razem prezentujemy Wam drugą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowych podsumowujemy rok 2023 w stolarce budowlanej.

1