Branżowisko #160 – Spadki w budownictwie. Kongres Stolarki Polskiej

Red.: |Data publikacji:

To już 160. odcinek Branżowiska, a w nim rozmawiamy o najnowszych danych na temat budownictwa. Okazuje się, że co prawda oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w poprzednim sezonie, ale wyraźnie spadła liczba wydanych pozwoleń i rozpoczętych budów. Podobny trend dostrzegany jest też na rynku niemieckim. Jaki wpływ mogą mieć te dane na branżę stolarki? Omawiamy to w pierwszym temacie odcinka.

Drugi temat poświęcony jest Polskiemu Kongresowi Stolarki, który odbył się w dniu 26 maja 2022 roku w stołecznym DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw. Była to już 12. edycja tego wydarzenia, organizowanego przez Związek Polskiego Okna i Drzwi. Eksperci oraz przedstawiciele branży omawiali sytuację gospodarczą, wyzwania stojące przed tym sektorem gospodarki oraz zagadnienia marketingowe. Niestety w większości wystąpień przejawiał się temat wojny w Ukrainie, podobnie zresztą jak inflacji oraz spadającego popytu. Jakie wnioski i wrażenia po tym spotkaniu branży stolarki?

Nie zabrakło oczywiście skrótowego przedstawienia pozostałych informacji z branży, które zostały opublikowane w poprzednim tygodniu na łamach naszego serwisu ForumBranzowe.com. Następnie przeszliśmy do Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym porozmawialiśmy o wynikach finansowych takich firm, jak: AGC, NSG, Şişecam, Schüco, IFN, Teknos. Nie zabrakło oczywiście Stoll Street, czyli naszego przeglądu notowań spółek branży stolarki, notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zwieńczeniem podcastu jest oczywiście suchar.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Miłego słuchania/oglądania!


Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1