Branżowisko #159 – Ceny stali spadają. Rosną ceny materiałów budowlanych

Red.: |Data publikacji:

Choć ten odcinek Branżowiska to wizualnie powrót do przeszłości (w takim układzie nagrywaliśmy pierwsze odcinki), to merytorycznie mowa jest o najświeższych informacjach z branży. Pierwszy temat przynosi pozytywne wieści z rynku stali. Okazuje się, że ceny tego surowca na Londyńskiej Giełdzie Metali zaczęły spadać i to sporo, ponieważ o ok. 150 dolarów w porównaniu z rekordową ceną z połowy kwietnia. Czy branża budowlana ma szanse odetchnąć po stałych wzrostach cen surowców?

Pierwszy temat dotyczył spadków cen, niestety drugi będzie o podwyżkach. Jak podały Polskie Składy Budowlane, ceny stolarki w ich marketach stale rosną. Co jednak ważniejsze, dynamika wzrostu cen znowu przyspiesza, choć kilka ostatnich miesięcy przynosiło nadzieję, że podwyżki wyhamują. Gdy porównamy ceny stolarki z kwietnia 2021 roku do cen z 2022 roku, okazuje się, że podrożała ona o 24 proc.

Kolejny temat to podsumowanie naszego webinarium, które odbyło się 19 maja 2022 roku. Podczas niego poznaliśmy nie tylko produkty przygotowane na ten sezon, ale również laureatów konkursu StolArchi, w którym praktycy z biur projektowych doceniają produkty z branży stolarki otworowej. Kto wygrał? Szczegóły w naszej audycji. Nie zabrakło również Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym omówiliśmy wyniki finansowe Grupy Würth oraz Saint-Gobain. Stoll Street to z kolei cotygodniowy przegląd notowań spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Koniec odcinka to oczywiście suchar.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Po poprzedniej, nieudanej edycji targów Fensterbau Frontale, tegoroczna nie zawiodła! Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

1