Branżowisko #159 – Ceny stali spadają. Rosną ceny materiałów budowlanych

Red.: |Data publikacji:

Choć ten odcinek Branżowiska to wizualnie powrót do przeszłości (w takim układzie nagrywaliśmy pierwsze odcinki), to merytorycznie mowa jest o najświeższych informacjach z branży. Pierwszy temat przynosi pozytywne wieści z rynku stali. Okazuje się, że ceny tego surowca na Londyńskiej Giełdzie Metali zaczęły spadać i to sporo, ponieważ o ok. 150 dolarów w porównaniu z rekordową ceną z połowy kwietnia. Czy branża budowlana ma szanse odetchnąć po stałych wzrostach cen surowców?

Pierwszy temat dotyczył spadków cen, niestety drugi będzie o podwyżkach. Jak podały Polskie Składy Budowlane, ceny stolarki w ich marketach stale rosną. Co jednak ważniejsze, dynamika wzrostu cen znowu przyspiesza, choć kilka ostatnich miesięcy przynosiło nadzieję, że podwyżki wyhamują. Gdy porównamy ceny stolarki z kwietnia 2021 roku do cen z 2022 roku, okazuje się, że podrożała ona o 24 proc.

Kolejny temat to podsumowanie naszego webinarium, które odbyło się 19 maja 2022 roku. Podczas niego poznaliśmy nie tylko produkty przygotowane na ten sezon, ale również laureatów konkursu StolArchi, w którym praktycy z biur projektowych doceniają produkty z branży stolarki otworowej. Kto wygrał? Szczegóły w naszej audycji. Nie zabrakło również Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym omówiliśmy wyniki finansowe Grupy Würth oraz Saint-Gobain. Stoll Street to z kolei cotygodniowy przegląd notowań spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Koniec odcinka to oczywiście suchar.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1