Branżowisko #158 – Rośniemy w Niemczech. 20-lecie lidera rynku

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu Branżowisko nadajemy z miejscowości Luzino w województwie pomorskim. To tutaj właśnie znajduje się siedziba polskiego lidera produkcji drzwi metalowych, firmy Wikęd. W tym roku przedsiębiorstwo obchodzi 20-lecie działalności a wraz z trzecią dekadą planuje rozpocząć nowy rozdział w swojej działalności. Nadchodzące linie drzwi mają pomóc firmie w pozyskaniu nowych klientów, którzy oczekują produktów z wyższej półki. W tym odcinku omawiamy te zmiany oraz mamy okazję podpytać o szczegóły Marcina Wiśniewskiego, prezesa zarządu firmy Wikęd.

Innym tematem, któremu poświęcamy sporo czasu, są wyniki niemieckiego importu stolarki. Są one o tyle istotne, że ponad połowa sprowadzanych do Niemiec okien, drzwi i bram pochodzi z Polski! Co ważne, nasze firmy stale odnotowują wzrosty w tym kraju, a blisko 1/3 wartości naszego eksportu stolarki to właśnie Niemcy. Wspominamy również o rosnącej od początku pandemii sprzedaży bram i ramp przeładunkowych. To pochodna dużego boomu w branży e-commerce. Również sytuacja za naszą wschodnią granicą może zwiększyć popyt na tego typu produkty. Z odcinka dowiecie się dlaczego.

Nie zabrakło również skrótu pozostałych wiadomości z naszego serwisu internetowego ForumBranzowe.com oraz Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym omówiliśmy wyniki finansowe takich firm, jak: D+H Polska, Markilux, Jeld-Wen oraz Hydro. W Stoll Street, czyli naszym cyklu, w którym inwestujemy wirtualne pieniądze w spółki branżowe notowane na GPW, przedstawiliśmy z kolei najnowsze notowania. Co się zmieniło od poprzedniego Branżowiska? Na koniec oczywiście wybrzmiał suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1