Branżowisko #158 – Rośniemy w Niemczech. 20-lecie lidera rynku

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu Branżowisko nadajemy z miejscowości Luzino w województwie pomorskim. To tutaj właśnie znajduje się siedziba polskiego lidera produkcji drzwi metalowych, firmy Wikęd. W tym roku przedsiębiorstwo obchodzi 20-lecie działalności a wraz z trzecią dekadą planuje rozpocząć nowy rozdział w swojej działalności. Nadchodzące linie drzwi mają pomóc firmie w pozyskaniu nowych klientów, którzy oczekują produktów z wyższej półki. W tym odcinku omawiamy te zmiany oraz mamy okazję podpytać o szczegóły Marcina Wiśniewskiego, prezesa zarządu firmy Wikęd.

Innym tematem, któremu poświęcamy sporo czasu, są wyniki niemieckiego importu stolarki. Są one o tyle istotne, że ponad połowa sprowadzanych do Niemiec okien, drzwi i bram pochodzi z Polski! Co ważne, nasze firmy stale odnotowują wzrosty w tym kraju, a blisko 1/3 wartości naszego eksportu stolarki to właśnie Niemcy. Wspominamy również o rosnącej od początku pandemii sprzedaży bram i ramp przeładunkowych. To pochodna dużego boomu w branży e-commerce. Również sytuacja za naszą wschodnią granicą może zwiększyć popyt na tego typu produkty. Z odcinka dowiecie się dlaczego.

Nie zabrakło również skrótu pozostałych wiadomości z naszego serwisu internetowego ForumBranzowe.com oraz Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym omówiliśmy wyniki finansowe takich firm, jak: D+H Polska, Markilux, Jeld-Wen oraz Hydro. W Stoll Street, czyli naszym cyklu, w którym inwestujemy wirtualne pieniądze w spółki branżowe notowane na GPW, przedstawiliśmy z kolei najnowsze notowania. Co się zmieniło od poprzedniego Branżowiska? Na koniec oczywiście wybrzmiał suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #187 – Październikowe wyniki. 25 lat Stalprodukt-Zamość

Branżowisko #187 – Październikowe wyniki. 25 lat Stalprodukt-Zamość

W 187. odcinku podcastu Branżowisko zawitaliśmy do siedziby firmy Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o., która dokładnie w dniu nagrania (2 grudnia) obchodziła 25-lecie działalności. Ten wyjątkowy jubileusz był okazją, by porozmawiać z przedstawicielami firmy o wyzwaniach ostatnich sezonów, planach i prognozach. Zobaczcie, co mieli do powiedzenia goście naszej audycji, którzy byli jednocześnie jej gospodarzami.

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia.

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

1