Branżowisko #158 – Rośniemy w Niemczech. 20-lecie lidera rynku

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu Branżowisko nadajemy z miejscowości Luzino w województwie pomorskim. To tutaj właśnie znajduje się siedziba polskiego lidera produkcji drzwi metalowych, firmy Wikęd. W tym roku przedsiębiorstwo obchodzi 20-lecie działalności a wraz z trzecią dekadą planuje rozpocząć nowy rozdział w swojej działalności. Nadchodzące linie drzwi mają pomóc firmie w pozyskaniu nowych klientów, którzy oczekują produktów z wyższej półki. W tym odcinku omawiamy te zmiany oraz mamy okazję podpytać o szczegóły Marcina Wiśniewskiego, prezesa zarządu firmy Wikęd.

Innym tematem, któremu poświęcamy sporo czasu, są wyniki niemieckiego importu stolarki. Są one o tyle istotne, że ponad połowa sprowadzanych do Niemiec okien, drzwi i bram pochodzi z Polski! Co ważne, nasze firmy stale odnotowują wzrosty w tym kraju, a blisko 1/3 wartości naszego eksportu stolarki to właśnie Niemcy. Wspominamy również o rosnącej od początku pandemii sprzedaży bram i ramp przeładunkowych. To pochodna dużego boomu w branży e-commerce. Również sytuacja za naszą wschodnią granicą może zwiększyć popyt na tego typu produkty. Z odcinka dowiecie się dlaczego.

Nie zabrakło również skrótu pozostałych wiadomości z naszego serwisu internetowego ForumBranzowe.com oraz Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym omówiliśmy wyniki finansowe takich firm, jak: D+H Polska, Markilux, Jeld-Wen oraz Hydro. W Stoll Street, czyli naszym cyklu, w którym inwestujemy wirtualne pieniądze w spółki branżowe notowane na GPW, przedstawiliśmy z kolei najnowsze notowania. Co się zmieniło od poprzedniego Branżowiska? Na koniec oczywiście wybrzmiał suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #165 – Mniej rozpoczętych budów. Yawal z nowymi kierunkami rozwoju

Branżowisko #165 – Mniej rozpoczętych budów. Yawal z nowymi kierunkami rozwoju

165. odcinek podcastu Branżowisko to, podobnie jak przed tygodniem, wyjazdowa audycja. Tym razem ugościła nas firma Yawal, która udzieliła nam swojej przestrzeni w showroomie w Dąbrowie Górniczej. W salonie wystawowym mieliśmy okazję porozmawiać z Karoliną Mzyk-Callias, właścicielką i prezeską zarządu Grupy Yawal.

Branżowisko #164 – Małopolska zagłębiem stolarki. Aluron z ambitnymi planami

Branżowisko #164 – Małopolska zagłębiem stolarki. Aluron z ambitnymi planami

164. odcinek podcastu Branżowisko został nagrany w gościnnych progach firmy Aluron. Ten dostawca systemów oraz nakładek aluminiowych ma ambitne plany rozwojowe, o których opowiedzieli nam Kryspin Baran, prezes i współwłaściciel firmy oraz Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy.

Branżowisko #163 – Ceny stali spadają. Światowy lider eksportu

Branżowisko #163 – Ceny stali spadają. Światowy lider eksportu

W 163. odcinku podcastu Branżowisko naszym gościem specjalnym jest Grzegorz Osada, współwłaściciel Fimtec Polska. Okazją do rozmowy jest 25-lecie firmy, która jest znanym dostawcą maszyn do produkcji stolarki oraz ślusarki.

1