Branżowisko #158 – Rośniemy w Niemczech. 20-lecie lidera rynku

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu Branżowisko nadajemy z miejscowości Luzino w województwie pomorskim. To tutaj właśnie znajduje się siedziba polskiego lidera produkcji drzwi metalowych, firmy Wikęd. W tym roku przedsiębiorstwo obchodzi 20-lecie działalności a wraz z trzecią dekadą planuje rozpocząć nowy rozdział w swojej działalności. Nadchodzące linie drzwi mają pomóc firmie w pozyskaniu nowych klientów, którzy oczekują produktów z wyższej półki. W tym odcinku omawiamy te zmiany oraz mamy okazję podpytać o szczegóły Marcina Wiśniewskiego, prezesa zarządu firmy Wikęd.

Innym tematem, któremu poświęcamy sporo czasu, są wyniki niemieckiego importu stolarki. Są one o tyle istotne, że ponad połowa sprowadzanych do Niemiec okien, drzwi i bram pochodzi z Polski! Co ważne, nasze firmy stale odnotowują wzrosty w tym kraju, a blisko 1/3 wartości naszego eksportu stolarki to właśnie Niemcy. Wspominamy również o rosnącej od początku pandemii sprzedaży bram i ramp przeładunkowych. To pochodna dużego boomu w branży e-commerce. Również sytuacja za naszą wschodnią granicą może zwiększyć popyt na tego typu produkty. Z odcinka dowiecie się dlaczego.

Nie zabrakło również skrótu pozostałych wiadomości z naszego serwisu internetowego ForumBranzowe.com oraz Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym omówiliśmy wyniki finansowe takich firm, jak: D+H Polska, Markilux, Jeld-Wen oraz Hydro. W Stoll Street, czyli naszym cyklu, w którym inwestujemy wirtualne pieniądze w spółki branżowe notowane na GPW, przedstawiliśmy z kolei najnowsze notowania. Co się zmieniło od poprzedniego Branżowiska? Na koniec oczywiście wybrzmiał suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

Plusy, minusy #29 – E-commerce w polskiej branży stolarki

Plusy, minusy #29 – E-commerce w polskiej branży stolarki

Marcowy odcinek podcastu przenosi nas do wirtualnego świata. Sprawdzamy bowiem, jak wygląda w Polsce sprzedaż okien w internecie. Wszystko za sprawą przygotowanego przez Centrum Analiz Branżoych raportu pt. "Jak Polacy kupują okna? badanie ścieżki zakupowej klientów indywidualnych.

1