Branżowisko #157 – Jakość polskiej stolarki. Wyniki pierwszego kwartału

Red.: |Data publikacji:

W 157. Odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na raporcie „Jakość wyrobów budowlanych dostępnych na polskim rynku w latach 2016-2020”, przygotowanym przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Znajdziemy w nim również wyniki badania okien pionowych i dachowych, jak i drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Niestety wnioski z badania nie są dla naszej branży pozytywne. Z raportu wynika, że połowa produktów nie spełniała co najmniej jednej badanej właściwości deklarowanej przez producenta. W przypadku stolarki cechy, które najczęściej nie zostały spełnione, to wodoszczelność, odporność ogniowa i wartość współczynnika przenikania ciepła (cecha niespełniona w większości przypadków).

W związku z wysypem raportów kwartalnych Krótki Przegląd Ekonomiczny zamienił się nam w tym odcinku w Długi Przegląd Ekonomiczny. Przyjrzeliśmy się w nim wynikom finansowym takich firm jak: Aluplast, Assa Abloy, Akzo Nobel, Selena, Compremum i ich marce stolarki Slonawy oraz Glaston.

Nie zabrakło oczywiście Stoll Street, czyli naszego przeglądu notowań spółek z branży stolarki, które notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. Czy nasz wirtualny portfel jest na plusie czy na minusie tym razem? Przekonajmy się!

No i oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć suchara, który wieńczy każdy odcinek naszego podcastu.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1