Branżowisko #157 – Jakość polskiej stolarki. Wyniki pierwszego kwartału

Red.: |Data publikacji:

W 157. Odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na raporcie „Jakość wyrobów budowlanych dostępnych na polskim rynku w latach 2016-2020”, przygotowanym przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Znajdziemy w nim również wyniki badania okien pionowych i dachowych, jak i drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Niestety wnioski z badania nie są dla naszej branży pozytywne. Z raportu wynika, że połowa produktów nie spełniała co najmniej jednej badanej właściwości deklarowanej przez producenta. W przypadku stolarki cechy, które najczęściej nie zostały spełnione, to wodoszczelność, odporność ogniowa i wartość współczynnika przenikania ciepła (cecha niespełniona w większości przypadków).

W związku z wysypem raportów kwartalnych Krótki Przegląd Ekonomiczny zamienił się nam w tym odcinku w Długi Przegląd Ekonomiczny. Przyjrzeliśmy się w nim wynikom finansowym takich firm jak: Aluplast, Assa Abloy, Akzo Nobel, Selena, Compremum i ich marce stolarki Slonawy oraz Glaston.

Nie zabrakło oczywiście Stoll Street, czyli naszego przeglądu notowań spółek z branży stolarki, które notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. Czy nasz wirtualny portfel jest na plusie czy na minusie tym razem? Przekonajmy się!

No i oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć suchara, który wieńczy każdy odcinek naszego podcastu.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #159 – Ceny stali spadają. Rosną ceny materiałów budowlanych

Branżowisko #159 – Ceny stali spadają. Rosną ceny materiałów budowlanych

Choć ten odcinek Branżowiska to wizualnie powrót do przeszłości (w takim układzie nagrywaliśmy pierwsze odcinki), to merytorycznie mowa jest o najświeższych informacjach z branży. Pierwszy temat przynosi pozytywne wieści z rynku stali.

Branżowisko #158 – Rośniemy w Niemczech. 20-lecie lidera rynku

Branżowisko #158 – Rośniemy w Niemczech. 20-lecie lidera rynku

Ten odcinek podcastu Branżowisko nadajemy z miejscowości Luzino w województwie pomorskim. To tutaj właśnie znajduje się siedziba polskiego lidera produkcji drzwi metalowych, firmy Wikęd. W tym roku przedsiębiorstwo obchodzi 20-lecie działalności a wraz z trzecią dekadą planuje rozpocząć nowy rozdział w swojej działalności.

Plusy, minusy #20 – Rynek niemiecki w sezonie 2021

Plusy, minusy #20 – Rynek niemiecki w sezonie 2021

Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki - to główne zagadnienia, jakie usłyszycie w tym podcaście Forum Branżowego. W tym odcinku dowiemy, jaki był dla naszych zachodnich sąsiadów sezon 2021.

1