Branżowisko #157 – Jakość polskiej stolarki. Wyniki pierwszego kwartału

Red.: |Data publikacji:

W 157. Odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na raporcie „Jakość wyrobów budowlanych dostępnych na polskim rynku w latach 2016-2020”, przygotowanym przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Znajdziemy w nim również wyniki badania okien pionowych i dachowych, jak i drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Niestety wnioski z badania nie są dla naszej branży pozytywne. Z raportu wynika, że połowa produktów nie spełniała co najmniej jednej badanej właściwości deklarowanej przez producenta. W przypadku stolarki cechy, które najczęściej nie zostały spełnione, to wodoszczelność, odporność ogniowa i wartość współczynnika przenikania ciepła (cecha niespełniona w większości przypadków).

W związku z wysypem raportów kwartalnych Krótki Przegląd Ekonomiczny zamienił się nam w tym odcinku w Długi Przegląd Ekonomiczny. Przyjrzeliśmy się w nim wynikom finansowym takich firm jak: Aluplast, Assa Abloy, Akzo Nobel, Selena, Compremum i ich marce stolarki Slonawy oraz Glaston.

Nie zabrakło oczywiście Stoll Street, czyli naszego przeglądu notowań spółek z branży stolarki, które notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. Czy nasz wirtualny portfel jest na plusie czy na minusie tym razem? Przekonajmy się!

No i oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć suchara, który wieńczy każdy odcinek naszego podcastu.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1