Branżowisko #157 – Jakość polskiej stolarki. Wyniki pierwszego kwartału

Red.: |Data publikacji:

W 157. Odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na raporcie „Jakość wyrobów budowlanych dostępnych na polskim rynku w latach 2016-2020”, przygotowanym przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Znajdziemy w nim również wyniki badania okien pionowych i dachowych, jak i drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Niestety wnioski z badania nie są dla naszej branży pozytywne. Z raportu wynika, że połowa produktów nie spełniała co najmniej jednej badanej właściwości deklarowanej przez producenta. W przypadku stolarki cechy, które najczęściej nie zostały spełnione, to wodoszczelność, odporność ogniowa i wartość współczynnika przenikania ciepła (cecha niespełniona w większości przypadków).

W związku z wysypem raportów kwartalnych Krótki Przegląd Ekonomiczny zamienił się nam w tym odcinku w Długi Przegląd Ekonomiczny. Przyjrzeliśmy się w nim wynikom finansowym takich firm jak: Aluplast, Assa Abloy, Akzo Nobel, Selena, Compremum i ich marce stolarki Slonawy oraz Glaston.

Nie zabrakło oczywiście Stoll Street, czyli naszego przeglądu notowań spółek z branży stolarki, które notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. Czy nasz wirtualny portfel jest na plusie czy na minusie tym razem? Przekonajmy się!

No i oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć suchara, który wieńczy każdy odcinek naszego podcastu.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

W piątym odcinku Przeglądu mediów: 🔴 Historyczny sukces Aluronu 🔴 Lista 100 najbogatszych Polaków 🔴 Ranking 50 polskich firm globalnych 🔴 Menadżer produkcji w Reynaers kandydatem na wójta

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam czwartą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy rozmawiamy o eksporcie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki.

1