Branżowisko #156 – XXVIII spotkanie Forum 100. Którzy dostawcy najlepsi w czasie kryzysu?

Red.: |Data publikacji:

156. odcinek podcastu Branżowisko może zaskoczyć naszych stałych słuchaczy/widzów. Ten epizod nie jest prowadzony przez stały duet, czyli Karola Klosa i Pawła Gregorczyka, a wszystko za sprawą wyjazdu służbowego tego pierwszego. W jego miejsce pojawił się gość specjalny – Robert Klos, wydawca Forum Branżowego.

Wykorzystaliśmy tę sytuację, by w tym składzie podsumować 28. edycję Forum 100, czyli wielkiego spotkania menadżerów branży stolarki. Ostatnie dotąd wydarzenie branżowe w ramach Forum 100 odbyło się fizycznie w Nadarzynie podczas I Krajowej Wystawy Innowacji w październiku 2019 roku. Każde kolejne spotkanie menadżerów, w związku z pandemią koronawirusa, odbywało się jedynie w formule online. Wydarzenie z 26 kwietnia 2022 roku było zatem pierwszą od kilku lat okazją do rozmów na żywo, dzielenia się swoimi doświadczeniami i omawianiem tematów istotnych dla branży.

Drugim tematem odcinka są opinie polskich producentów stolarki na temat ich dostawców. Problemy surowcowe, przerwane łańcuchy dostaw oraz podwyżki to problemy, z jakimi od wielu miesięcy boryka się branża stolarki. W ostatnich sezonach dla producentów okien znaczenia nabiera kwestia tego, czy ich dostawcy dobrze radzą sobie z sytuacjami kryzysowymi. Jak wyglądają oceny? Omówiliśmy arcyciekawe wyniki badania Centrum Analiz Branżowych na ten temat.

W skrócie opisaliśmy też pozostałe informacje, które ukazały się na łamach serwisu ForumBranzowe.com w ubiegłym tygodniu. Krótki Przegląd Ekonomiczny skupił się z kolei na wynikach I kwartału w Inwido oraz Assa Abloy. Pod nieobecność Karola nie zapomnieliśmy o Stoll Street, czyli naszej zabawie z wirtualnym portfelem, który inwestujemy w branżowe spółki, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Nie da się jednak ukryć, że bez Karola była to mniej rozbudowana wersja tego cyklu w podcaście.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Sierpniowy odcinek podcastu "Plusy, minusy. Analizy branży stolarki" to podróż przede wszystkim po branży drzwiowej. Wszystko za sprawą nowego raportu Centrum Analiz Branżowych pt. „Rynek drzwi w Polsce. Edycja 2022”, który przynosi ogrom wiedzy na temat tego sektora stolarki. Tematem głównym jest import drzwi do Polski.

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stałą siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu.

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Odcinek numer 169 to druga z rzędu audycja, której głównym tematem jest program zachęcający Polaków do prac termomodernizacyjnych, w tym do wymiany stolarki. Tym razem omawiamy program „Ciepłe mieszkanie”, który skierowana jest do właścicieli lokali w budownictwie wielorodzinnym,

1