Branżowisko #156 – XXVIII spotkanie Forum 100. Którzy dostawcy najlepsi w czasie kryzysu?

Red.: |Data publikacji:

156. odcinek podcastu Branżowisko może zaskoczyć naszych stałych słuchaczy/widzów. Ten epizod nie jest prowadzony przez stały duet, czyli Karola Klosa i Pawła Gregorczyka, a wszystko za sprawą wyjazdu służbowego tego pierwszego. W jego miejsce pojawił się gość specjalny – Robert Klos, wydawca Forum Branżowego.

Wykorzystaliśmy tę sytuację, by w tym składzie podsumować 28. edycję Forum 100, czyli wielkiego spotkania menadżerów branży stolarki. Ostatnie dotąd wydarzenie branżowe w ramach Forum 100 odbyło się fizycznie w Nadarzynie podczas I Krajowej Wystawy Innowacji w październiku 2019 roku. Każde kolejne spotkanie menadżerów, w związku z pandemią koronawirusa, odbywało się jedynie w formule online. Wydarzenie z 26 kwietnia 2022 roku było zatem pierwszą od kilku lat okazją do rozmów na żywo, dzielenia się swoimi doświadczeniami i omawianiem tematów istotnych dla branży.

Drugim tematem odcinka są opinie polskich producentów stolarki na temat ich dostawców. Problemy surowcowe, przerwane łańcuchy dostaw oraz podwyżki to problemy, z jakimi od wielu miesięcy boryka się branża stolarki. W ostatnich sezonach dla producentów okien znaczenia nabiera kwestia tego, czy ich dostawcy dobrze radzą sobie z sytuacjami kryzysowymi. Jak wyglądają oceny? Omówiliśmy arcyciekawe wyniki badania Centrum Analiz Branżowych na ten temat.

W skrócie opisaliśmy też pozostałe informacje, które ukazały się na łamach serwisu ForumBranzowe.com w ubiegłym tygodniu. Krótki Przegląd Ekonomiczny skupił się z kolei na wynikach I kwartału w Inwido oraz Assa Abloy. Pod nieobecność Karola nie zapomnieliśmy o Stoll Street, czyli naszej zabawie z wirtualnym portfelem, który inwestujemy w branżowe spółki, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Nie da się jednak ukryć, że bez Karola była to mniej rozbudowana wersja tego cyklu w podcaście.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia.

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

1