Branżowisko #155 – Obawy przed e-zakupami. Rośnie popyt na markizy i pergole

Red.: |Data publikacji:

155. odcinek podcastu Branżowisko swoją premierę ma w przeddzień Forum 100, które poświęcone będzie digitalizacji marketingu i sprzedaży stolarki. Tematyka ta wpisuje się doskonale w informację, od której rozpoczynamy audycję. Omawiamy bowiem coraz większe znaczenie internetu w marketingu naszej branży. Poświęcamy też wiele miejsca na raport Centrum Analiz Branżowych, który opisuje obawy Polaków przed zakupem stolarki przez internet. Okazuje się, że wiele wątpliwości inwestorów można by w łatwy sposób rozwiać, a e-commerce ma ogromny potencjał rozwojowy w naszym kraju.

Skoro o rozwoju już mowa, to warto zwrócić uwagę na drugi główny temat audycji – omawiamy w nim wzrosty, jakie odnotowano na kluczowych rynkach w segmencie pergoli oraz markiz. Warto dołączyć do swojej oferty tego typu rozwiązania, tym bardziej, że w ostatnim czasie kilka firm poszerzyło swoją ofertę o aluminiowe systemy pergoli do własnej fabrykacji. Przy okazji rozmawiamy o znaczeniu konieczności poszerzania kompetencji instalatorów w tym zakresie. A o tym, że warto poszerzać swoje portfolio o rozwiązania zewnętrzne niech świadczy fakt, że siedem największych rynków europejskich odnotowało wzrosty o ponad 25 proc. w segmencie pergoli.

Ponadto omawiamy inne ważne tematy, które zostały opublikowane w ostatnim tygodniu na łamach serwisu ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym przybliżamy z kolei wyniki finansowe takich firm jak Erkado, Somfy, Pilkington IGP oraz Adler. Nie zabrakło też Stoll Street, czyli segmentu, w którym omawiamy wyniki naszego wirtualnego portfela zainwestowanego w akcje spółek z branży stolarki. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Tym razem na tapet bierzemy wyniki topowych amerykańskich producentów stolarki. Jak wypadły ich wyniki po pierwszym kwartale 2023 roku? Jeld-Wen mówi o solidnym kwartale a Masonite o wynikach, które przerosły oczekiwania.

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Tym razem skupiamy się na rynkach stolarki w Europie Zachodniej i Północnej. Według prognoz analityków rynku, należy oczekiwać na nich spadków na poziomie 5 procent, a ta sytuacja będzie towarzyszyć producentom stolarki nie tylko w tym sezonie.

Plusy, minusy #31 – Polska vs Chiny: wielka rywalizacja liderów eksportu stolarki

Plusy, minusy #31 – Polska vs Chiny: wielka rywalizacja liderów eksportu stolarki

Ten odcinek naszego podcastu skupia się na liderach z kilku różnych perspektyw. Najpierw omawiamy historyczny wynik polskiej branży stolarki, która eksportowo wyprzedziła Chiny. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w historii!

1