Branżowisko #155 – Obawy przed e-zakupami. Rośnie popyt na markizy i pergole

Red.: |Data publikacji:

155. odcinek podcastu Branżowisko swoją premierę ma w przeddzień Forum 100, które poświęcone będzie digitalizacji marketingu i sprzedaży stolarki. Tematyka ta wpisuje się doskonale w informację, od której rozpoczynamy audycję. Omawiamy bowiem coraz większe znaczenie internetu w marketingu naszej branży. Poświęcamy też wiele miejsca na raport Centrum Analiz Branżowych, który opisuje obawy Polaków przed zakupem stolarki przez internet. Okazuje się, że wiele wątpliwości inwestorów można by w łatwy sposób rozwiać, a e-commerce ma ogromny potencjał rozwojowy w naszym kraju.

Skoro o rozwoju już mowa, to warto zwrócić uwagę na drugi główny temat audycji – omawiamy w nim wzrosty, jakie odnotowano na kluczowych rynkach w segmencie pergoli oraz markiz. Warto dołączyć do swojej oferty tego typu rozwiązania, tym bardziej, że w ostatnim czasie kilka firm poszerzyło swoją ofertę o aluminiowe systemy pergoli do własnej fabrykacji. Przy okazji rozmawiamy o znaczeniu konieczności poszerzania kompetencji instalatorów w tym zakresie. A o tym, że warto poszerzać swoje portfolio o rozwiązania zewnętrzne niech świadczy fakt, że siedem największych rynków europejskich odnotowało wzrosty o ponad 25 proc. w segmencie pergoli.

Ponadto omawiamy inne ważne tematy, które zostały opublikowane w ostatnim tygodniu na łamach serwisu ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym przybliżamy z kolei wyniki finansowe takich firm jak Erkado, Somfy, Pilkington IGP oraz Adler. Nie zabrakło też Stoll Street, czyli segmentu, w którym omawiamy wyniki naszego wirtualnego portfela zainwestowanego w akcje spółek z branży stolarki. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stałą siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu.

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Odcinek numer 169 to druga z rzędu audycja, której głównym tematem jest program zachęcający Polaków do prac termomodernizacyjnych, w tym do wymiany stolarki. Tym razem omawiamy program „Ciepłe mieszkanie”, który skierowana jest do właścicieli lokali w budownictwie wielorodzinnym,

Branżowisko #168 – Czyste powietrze napędzi popyt? Rekordowe zamówienie Eko-Okien.

Branżowisko #168 – Czyste powietrze napędzi popyt? Rekordowe zamówienie Eko-Okien.

Gwiazdą 168. odcinka Branżowiska jest program Czyste Powietrze, który doczekał się kolejnych modyfikacji. Dzięki temu ma być coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Czy branża stolarki na tym skorzysta?

1