Branżowisko #155 – Obawy przed e-zakupami. Rośnie popyt na markizy i pergole

Red.: |Data publikacji:

155. odcinek podcastu Branżowisko swoją premierę ma w przeddzień Forum 100, które poświęcone będzie digitalizacji marketingu i sprzedaży stolarki. Tematyka ta wpisuje się doskonale w informację, od której rozpoczynamy audycję. Omawiamy bowiem coraz większe znaczenie internetu w marketingu naszej branży. Poświęcamy też wiele miejsca na raport Centrum Analiz Branżowych, który opisuje obawy Polaków przed zakupem stolarki przez internet. Okazuje się, że wiele wątpliwości inwestorów można by w łatwy sposób rozwiać, a e-commerce ma ogromny potencjał rozwojowy w naszym kraju.

Skoro o rozwoju już mowa, to warto zwrócić uwagę na drugi główny temat audycji – omawiamy w nim wzrosty, jakie odnotowano na kluczowych rynkach w segmencie pergoli oraz markiz. Warto dołączyć do swojej oferty tego typu rozwiązania, tym bardziej, że w ostatnim czasie kilka firm poszerzyło swoją ofertę o aluminiowe systemy pergoli do własnej fabrykacji. Przy okazji rozmawiamy o znaczeniu konieczności poszerzania kompetencji instalatorów w tym zakresie. A o tym, że warto poszerzać swoje portfolio o rozwiązania zewnętrzne niech świadczy fakt, że siedem największych rynków europejskich odnotowało wzrosty o ponad 25 proc. w segmencie pergoli.

Ponadto omawiamy inne ważne tematy, które zostały opublikowane w ostatnim tygodniu na łamach serwisu ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym przybliżamy z kolei wyniki finansowe takich firm jak Erkado, Somfy, Pilkington IGP oraz Adler. Nie zabrakło też Stoll Street, czyli segmentu, w którym omawiamy wyniki naszego wirtualnego portfela zainwestowanego w akcje spółek z branży stolarki. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

W piątym odcinku Przeglądu mediów: 🔴 Historyczny sukces Aluronu 🔴 Lista 100 najbogatszych Polaków 🔴 Ranking 50 polskich firm globalnych 🔴 Menadżer produkcji w Reynaers kandydatem na wójta

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam czwartą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy rozmawiamy o eksporcie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki.

1