Branżowisko #154 – Koniec boomu na mieszkania? Udany sezon na rynkach niemieckojęzycznych

Red.: |Data publikacji:

Świąteczny odcinek Branżowiska rozpoczynamy od wiadomości, która może oznaczać koniec boomu mieszkaniowego w Polsce. Jak wynika z informacji zebranych od spółek deweloperskich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, w pierwszym kwartale sprzedały one o niemal ¼ mniej mieszkań niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Według ekspertów skala problemu może być znacznie większa. Czy odbije się to na sprzedaży stolarki?

Omawiamy też wyniki branży stolarki w niemieckojęzycznych krajach w sezonie 2021. Czy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii to był udany rok? Jak wpłynęły na niego podwyżki cen? Czy popyt na okna w tych krajach jest wysoki? W audycji odpowiadamy na te pytania. Ponadto informujemy o rozpoczęciu konkursu StolArchi – to jedyny konkurs w Polsce, w którym praktycy z biur projektowych wybierają najlepsze produkty z branży stolarki budowlanej. Konkursowi towarzyszy głosowanie na faworyta internautów, w którym głosy można oddawać do 8 maja, do godziny 23:59. Każdy może oddać jeden głos co 24 godziny. Zapraszamy do udziału!

Przejrzeliśmy również inne ciekawe informacje, które zostały opublikowane w naszym serwisie ForumBranzowe.com w poprzednim tygodniu. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym przyjrzeliśmy się z kolei wynikom finansowym firm Hansen Polska oraz Mercor. Przedostatnim punktem programu, jak zawsze, jest Stoll Street, czyli nasza zabawa w inwestowanie wirtualnego portfela w akcje spółek z branży stolarki. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

LUXE – nowa definicja luksusu – aluminiowe okno klasy premium od OknoPlus!

LUXE – nowa definicja luksusu – aluminiowe okno klasy premium od OknoPlus!

LUXE - nowa definicja luksusu - aluminiowe okno klasy premium od OknoPlus!

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

1