Branżowisko #154 – Koniec boomu na mieszkania? Udany sezon na rynkach niemieckojęzycznych

Red.: |Data publikacji:

Świąteczny odcinek Branżowiska rozpoczynamy od wiadomości, która może oznaczać koniec boomu mieszkaniowego w Polsce. Jak wynika z informacji zebranych od spółek deweloperskich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, w pierwszym kwartale sprzedały one o niemal ¼ mniej mieszkań niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Według ekspertów skala problemu może być znacznie większa. Czy odbije się to na sprzedaży stolarki?

Omawiamy też wyniki branży stolarki w niemieckojęzycznych krajach w sezonie 2021. Czy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii to był udany rok? Jak wpłynęły na niego podwyżki cen? Czy popyt na okna w tych krajach jest wysoki? W audycji odpowiadamy na te pytania. Ponadto informujemy o rozpoczęciu konkursu StolArchi – to jedyny konkurs w Polsce, w którym praktycy z biur projektowych wybierają najlepsze produkty z branży stolarki budowlanej. Konkursowi towarzyszy głosowanie na faworyta internautów, w którym głosy można oddawać do 8 maja, do godziny 23:59. Każdy może oddać jeden głos co 24 godziny. Zapraszamy do udziału!

Przejrzeliśmy również inne ciekawe informacje, które zostały opublikowane w naszym serwisie ForumBranzowe.com w poprzednim tygodniu. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym przyjrzeliśmy się z kolei wynikom finansowym firm Hansen Polska oraz Mercor. Przedostatnim punktem programu, jak zawsze, jest Stoll Street, czyli nasza zabawa w inwestowanie wirtualnego portfela w akcje spółek z branży stolarki. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

W 25. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” nadal wybrzmiewają echa Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022, które odbyło się w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim. Stąd główny temat został poświęcony ukraińskiemu rynkowi stolarki, który był wiodącym zagadnieniem w trakcie drugiego dnia tej imprezy.

1