Branżowisko #153 – Branża inwestuje w OZE. Firmy wycofują się z Rosji

Autor: |Data publikacji:

W 153. odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na dwóch tematach. Pierwszym są kolejne firmy z branży stolarki, które zainwestowały w odnawialne źródła energii. Wspominamy m.in. o Fakro oraz G-U – obie firmy zainstalowały w swoich zakładach oraz biurowcach instalacje fotowoltaiczne, które nie tylko odciążą środowisko, ale pozwolą również sporo zaoszczędzić przy dzisiejszych cenach energii ze źródeł konwencjonalnych. Karol, który bardzo dobrze zna ten biznes, opowie o korzyściach płynących z inwestycji w OZE.

Drugi temat to firmy ze świata stolarki, które podjęły decyzję względem swoich oddziałów zlokalizowanych w Federacji Rosyjskiej. Wśród nich są takie przedsiębiortswa jak: AGC, Veka, Gealan, Velux i Guardian.

Ponadto mówimy o tym, że potwierdziły się nasze informacje sprzed tygodnia: Karolina Mzyk-Callias objęła funkcję prezesa zarządu Grupy Yawal S.A. Tradycyjnie już omawiamy też w skrócie ciekawe wpisy, które ukazały się na naszych łamach w ubiegłym tygodniu. Wśród nich jest m.in. informacja Win Climatic, nowym systemie pergoli lamelowej firmy Sun Winner, oferowanej w postaci komponentów do samodzielnej prefabrykacji. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym sprawdzamy wyniki Somfy oraz aktualne ceny szkła float. Nie zabrakło też oczywiście Stoll Street, czyli naszej zabawy w wirtualny portfel giełdowy, który inwestujemy w spółki z branży stolarki.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Powrócił podcast Branżowisko, tym razem gościnnie w progach showroomu Yawal w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W pierwszej części odcinka rozmawiamy z Mariuszem Buchnajzerem, dyrektorem organizacji produktowej w Yawal. W drugiej części Branżowiska komentujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia - przejęcie firmy Selt przez Grupę Kęty, a także m.in. hamującą sprzedaż mieszkań. Miłego oglądania!

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

1