Branżowisko #153 – Branża inwestuje w OZE. Firmy wycofują się z Rosji

Red.: |Data publikacji:

W 153. odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na dwóch tematach. Pierwszym są kolejne firmy z branży stolarki, które zainwestowały w odnawialne źródła energii. Wspominamy m.in. o Fakro oraz G-U – obie firmy zainstalowały w swoich zakładach oraz biurowcach instalacje fotowoltaiczne, które nie tylko odciążą środowisko, ale pozwolą również sporo zaoszczędzić przy dzisiejszych cenach energii ze źródeł konwencjonalnych. Karol, który bardzo dobrze zna ten biznes, opowie o korzyściach płynących z inwestycji w OZE.

Drugi temat to firmy ze świata stolarki, które podjęły decyzję względem swoich oddziałów zlokalizowanych w Federacji Rosyjskiej. Wśród nich są takie przedsiębiortswa jak: AGC, Veka, Gealan, Velux i Guardian.

Ponadto mówimy o tym, że potwierdziły się nasze informacje sprzed tygodnia: Karolina Mzyk-Callias objęła funkcję prezesa zarządu Grupy Yawal S.A. Tradycyjnie już omawiamy też w skrócie ciekawe wpisy, które ukazały się na naszych łamach w ubiegłym tygodniu. Wśród nich jest m.in. informacja Win Climatic, nowym systemie pergoli lamelowej firmy Sun Winner, oferowanej w postaci komponentów do samodzielnej prefabrykacji. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym sprawdzamy wyniki Somfy oraz aktualne ceny szkła float. Nie zabrakło też oczywiście Stoll Street, czyli naszej zabawy w wirtualny portfel giełdowy, który inwestujemy w spółki z branży stolarki.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1