Branżowisko #153 – Branża inwestuje w OZE. Firmy wycofują się z Rosji

Red.: |Data publikacji:

W 153. odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na dwóch tematach. Pierwszym są kolejne firmy z branży stolarki, które zainwestowały w odnawialne źródła energii. Wspominamy m.in. o Fakro oraz G-U – obie firmy zainstalowały w swoich zakładach oraz biurowcach instalacje fotowoltaiczne, które nie tylko odciążą środowisko, ale pozwolą również sporo zaoszczędzić przy dzisiejszych cenach energii ze źródeł konwencjonalnych. Karol, który bardzo dobrze zna ten biznes, opowie o korzyściach płynących z inwestycji w OZE.

Drugi temat to firmy ze świata stolarki, które podjęły decyzję względem swoich oddziałów zlokalizowanych w Federacji Rosyjskiej. Wśród nich są takie przedsiębiortswa jak: AGC, Veka, Gealan, Velux i Guardian.

Ponadto mówimy o tym, że potwierdziły się nasze informacje sprzed tygodnia: Karolina Mzyk-Callias objęła funkcję prezesa zarządu Grupy Yawal S.A. Tradycyjnie już omawiamy też w skrócie ciekawe wpisy, które ukazały się na naszych łamach w ubiegłym tygodniu. Wśród nich jest m.in. informacja Win Climatic, nowym systemie pergoli lamelowej firmy Sun Winner, oferowanej w postaci komponentów do samodzielnej prefabrykacji. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym sprawdzamy wyniki Somfy oraz aktualne ceny szkła float. Nie zabrakło też oczywiście Stoll Street, czyli naszej zabawy w wirtualny portfel giełdowy, który inwestujemy w spółki z branży stolarki.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

W 25. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” nadal wybrzmiewają echa Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022, które odbyło się w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim. Stąd główny temat został poświęcony ukraińskiemu rynkowi stolarki, który był wiodącym zagadnieniem w trakcie drugiego dnia tej imprezy.

1