Branżowisko #152 – Z wizytą w Schmalz Polska. Wiodący producenci stolarki

Red.: |Data publikacji:

W 152. odcinku podcastu Branżowisko zawitaliśmy w gościnne progi firmy Schmalz. W jej siedzibie w Komornikach pod Poznaniem mieliśmy okazję nie tylko „pobawić” się manipulatorami podciśnieniowymi, ale też porozmawiać z przedstawicielami tego przedsiębiorstwa. Roman Filipiak, dyrektor zarządzający oraz Michał Bachulski, inżynier sprzedaży, opowiedzieli nam o roli automatyki w branży stolarki, zaletach stosowania manipulatorów podciśnieniowych do okien i innych produktów, jak i podsumowali sezon 2021 pod względem swoich wyników handlowych.

W trakcie tego odcinka duet prowadzących omówił również rok 2021 z perspektywy 60 największych producentów stolarki w Polsce. Które firmy należą w naszym kraju do największych? Jak prezentowały się ich wyniki w poprzednim sezonie? Czy dynamika wzrostu to tylko zasługa podwyżek cen? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w podcaście.

Nie zabrakło również skrótu pozostałych informacji z branży, które pojawiły się w ostatnim tygodniu w serwisie ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omówione zostały wyniki Grupy Kęty za I kwartał, dowiedzieliśmy, z jakim wynikiem zakończyła sezon 2021 grupa VKR, Sanok Rubber oraz Rawlplug. W Stoll Street sprawdziliśmy z kolei, jak wyglądały notowania firm z branży stolarki.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam czwartą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy rozmawiamy o eksporcie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki.

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam trzecią część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy zapowiadamy co czeka nas w bieżącym roku.

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, tym razem prezentujemy Wam drugą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowych podsumowujemy rok 2023 w stolarce budowlanej.

1