Branżowisko #152 – Z wizytą w Schmalz Polska. Wiodący producenci stolarki

Red.: |Data publikacji:

W 152. odcinku podcastu Branżowisko zawitaliśmy w gościnne progi firmy Schmalz. W jej siedzibie w Komornikach pod Poznaniem mieliśmy okazję nie tylko „pobawić” się manipulatorami podciśnieniowymi, ale też porozmawiać z przedstawicielami tego przedsiębiorstwa. Roman Filipiak, dyrektor zarządzający oraz Michał Bachulski, inżynier sprzedaży, opowiedzieli nam o roli automatyki w branży stolarki, zaletach stosowania manipulatorów podciśnieniowych do okien i innych produktów, jak i podsumowali sezon 2021 pod względem swoich wyników handlowych.

W trakcie tego odcinka duet prowadzących omówił również rok 2021 z perspektywy 60 największych producentów stolarki w Polsce. Które firmy należą w naszym kraju do największych? Jak prezentowały się ich wyniki w poprzednim sezonie? Czy dynamika wzrostu to tylko zasługa podwyżek cen? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w podcaście.

Nie zabrakło również skrótu pozostałych informacji z branży, które pojawiły się w ostatnim tygodniu w serwisie ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omówione zostały wyniki Grupy Kęty za I kwartał, dowiedzieliśmy, z jakim wynikiem zakończyła sezon 2021 grupa VKR, Sanok Rubber oraz Rawlplug. W Stoll Street sprawdziliśmy z kolei, jak wyglądały notowania firm z branży stolarki.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Tym razem na tapet bierzemy wyniki topowych amerykańskich producentów stolarki. Jak wypadły ich wyniki po pierwszym kwartale 2023 roku? Jeld-Wen mówi o solidnym kwartale a Masonite o wynikach, które przerosły oczekiwania.

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Tym razem skupiamy się na rynkach stolarki w Europie Zachodniej i Północnej. Według prognoz analityków rynku, należy oczekiwać na nich spadków na poziomie 5 procent, a ta sytuacja będzie towarzyszyć producentom stolarki nie tylko w tym sezonie.

Plusy, minusy #31 – Polska vs Chiny: wielka rywalizacja liderów eksportu stolarki

Plusy, minusy #31 – Polska vs Chiny: wielka rywalizacja liderów eksportu stolarki

Ten odcinek naszego podcastu skupia się na liderach z kilku różnych perspektyw. Najpierw omawiamy historyczny wynik polskiej branży stolarki, która eksportowo wyprzedziła Chiny. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w historii!

1