Branżowisko #151 – Aktualne wyzwania branży stolarki

Red.: |Data publikacji:

W tym odcinku podcastu Branżowisko analizujemy informacje o wpływie wojny w Ukrainie na naszą branżę. Zebraliśmy publikacje na ten temat z naszego serwisu ForumBranzowe.com, połączyliśmy kropki i szukamy odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania. Opowiadamy o problemach na rynku surowców z perspektywy producentów stolarki, producentów szkła, profili PCW, jak i firm, które fizycznie ucierpiały podczas tej wojny. Omawiamy też, jak duży wpływ może mieć energooszczędna stolarka na zredukowanie dostaw gazu z Rosji.

Już 26 kwietnia 2022 roku odbędzie się Forum 100. W końcu będziemy mieli okazję spotkać się z branżą w formule hybrydowej, a głównym tematem spotkania, które odbędzie się w Centrum Olimpijskim w Warszawie, będzie digitalizacja sprzedaży i marketingu w naszej branży. W audycji mówimy o tym, jak można zostać uczestnikiem tego wydarzenia. Zapowiadamy też naszą współpracę z ogólnopolskim konkursem „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” – redakcja miesięcznika i serwisu Forum Branżowe objęła bowiem to wydarzenie patronatem. Dla laureatów ufundowaliśmy nagrodę w postaci kampanii promocyjnej w naszych mediach. Najlepsze realizacje opiszemy na naszych łamach.

W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omawiamy wyniki takich firm jak: Hensfort i Stalprodukt. Podajemy też najnowsze dane z rynku mieszkalnego w naszym kraju. Sprawdzamy też ubiegłotygodniowe notowania giełdowe spółek notowanych w GPW – to oczywiście w ramach naszego cyklu Stoll Street. Na koniec suchar, którego autorką po raz kolejny jest Ewa, córka współprowadzącego audycję Pawła Gregorczyka.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1