Branżowisko #145 – Poznaj nowości na sezon 2022. Skuteczna sprzedaż drzwi w Niemczech

Red.: |Data publikacji:

W 145. odcinku podcastu Branżowisko zapowiadamy pierwsze w tym roku webinarium, na którym przedstawimy nowości na ten sezon. Już 17 lutego o godz. 10:30 zapraszamy na spotkanie online, na którym swoje produkty zaprezentują m.in.: Aluprof, Fart Produkt, ISO-Chemie, Pinus, Roto Frank Okucia Budowlane, Yawal. Omawiamy też najnowsze inwestycje firmy Awilux, która zwiększyła swoje moce produkcyjne ślusarki aluminiowej o 100 proc. Producent z Leszna podzielił się też z nami wynikami finansowymi z 2021 roku. Okazuje się, że byłyby one znacznie lepsze, gdyby nie braki materiałowe.

Następnie przenosimy się do Niemiec, by omówić ścieżki zakupowe tamtejszych klientów. Centrum Analiz Branżowych sprawdziło bowiem, jak Niemcy kupują drzwi wejściowe. Skoro już przy Niemczech jesteśmy, to warto zainteresować też polskie firmy programami wsparcia na termomodernizację budynków w tym kraju. Do 2030 roku nasi zachodni sąsiedzi planują duży wzrost tempa renowacji dla budynków jednorodzinnych i bliźniaków oraz domów wielorodzinnych. W ramach swojego Krajowego Planu Odbudowy Niemcy planują przeznaczyć na renowacje budynków miliardy euro i w związku z tym stworzyli nowy program parasolowy BEG (Bundesförderung für effiziente Gebäude).

Nie zabrakło też skrótu innych informacji, które pojawiły się na łamach serwisu ForumBranzowe.com w poprzednim tygodniu. Krótki Przegląd Ekonomiczny skupia się z kolei na wynikach finansowych takich firm, jak: AGC, Inwido oraz Akzo Nobel. Na koniec oczywiście Stoll Street, czyli nasza zabawa w inwestowanie wirtualnego portfela w spółki z branży stolarki. Całość zamyka suchar.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia.

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

1