Branżowisko #145 – Poznaj nowości na sezon 2022. Skuteczna sprzedaż drzwi w Niemczech

Red.: |Data publikacji:

W 145. odcinku podcastu Branżowisko zapowiadamy pierwsze w tym roku webinarium, na którym przedstawimy nowości na ten sezon. Już 17 lutego o godz. 10:30 zapraszamy na spotkanie online, na którym swoje produkty zaprezentują m.in.: Aluprof, Fart Produkt, ISO-Chemie, Pinus, Roto Frank Okucia Budowlane, Yawal. Omawiamy też najnowsze inwestycje firmy Awilux, która zwiększyła swoje moce produkcyjne ślusarki aluminiowej o 100 proc. Producent z Leszna podzielił się też z nami wynikami finansowymi z 2021 roku. Okazuje się, że byłyby one znacznie lepsze, gdyby nie braki materiałowe.

Następnie przenosimy się do Niemiec, by omówić ścieżki zakupowe tamtejszych klientów. Centrum Analiz Branżowych sprawdziło bowiem, jak Niemcy kupują drzwi wejściowe. Skoro już przy Niemczech jesteśmy, to warto zainteresować też polskie firmy programami wsparcia na termomodernizację budynków w tym kraju. Do 2030 roku nasi zachodni sąsiedzi planują duży wzrost tempa renowacji dla budynków jednorodzinnych i bliźniaków oraz domów wielorodzinnych. W ramach swojego Krajowego Planu Odbudowy Niemcy planują przeznaczyć na renowacje budynków miliardy euro i w związku z tym stworzyli nowy program parasolowy BEG (Bundesförderung für effiziente Gebäude).

Nie zabrakło też skrótu innych informacji, które pojawiły się na łamach serwisu ForumBranzowe.com w poprzednim tygodniu. Krótki Przegląd Ekonomiczny skupia się z kolei na wynikach finansowych takich firm, jak: AGC, Inwido oraz Akzo Nobel. Na koniec oczywiście Stoll Street, czyli nasza zabawa w inwestowanie wirtualnego portfela w spółki z branży stolarki. Całość zamyka suchar.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

Plusy, minusy #29 – E-commerce w polskiej branży stolarki

Plusy, minusy #29 – E-commerce w polskiej branży stolarki

Marcowy odcinek podcastu przenosi nas do wirtualnego świata. Sprawdzamy bowiem, jak wygląda w Polsce sprzedaż okien w internecie. Wszystko za sprawą przygotowanego przez Centrum Analiz Branżoych raportu pt. "Jak Polacy kupują okna? badanie ścieżki zakupowej klientów indywidualnych.

1