Branżowisko #143 – Stawki montażu okien. Kolejne inwestycje w branży

Red.: |Data publikacji:

143. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy od średnich cen montażu okien w poszczególnych województwach. Okazuje się, że różnica w standardowym montażu może wynosić nawet kilkanaście złotych za metr bieżący. Gdzie zamontujemy okna najtaniej a gdzie najdrożej? Dlaczego za standardowy montaż uznaje się ten, który nie jest do końca zgodny z zasadami? Czy to dobry moment, by montażyści podnosili ceny? Na te pytania szukamy odpowiedzi w tej audycji.

Ponadto omawiamy najnowsze inwestycje w branży, a tych bez liku. Nowe hale, instalacje fotowoltaiczne, nowe maszyny – początek roku obfituje w takie informacje. Tym razem skupiamy się na wieściach z takich firm jak Aluprof, Norsk Hydro oraz Extral.

Nie zabrakło tez ekspresowego przeglądu pozostałych informacji, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu w serwisie ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omawiamy z kolei wyniki firm jak Barański oraz Markilux a w Stoll Street kontynuujemy naszą zabawę, w ramach której inwestujemy środki z naszego wirtualnego portfela w akcje spółek z branży stolarki. W tym tygodniu hossa czy bessa? Dowiecie się z podcastu.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

W 177. odcinku podcastu Branżowisko opowiemy Wam o targach Glasstec, które odbyły się w dniach 20-23 września w Düsseldorfie. To wiodąca impreza branży szklarskiej, która została zorganizowana po raz pierwszy po czteroletniej przerwie związanej z pandemią.

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

W 176. odcinku podcastu Branżowisko gościmy w siedzibie firmy Roto Frank Okucia Budowlane. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 30-lecie obecności w Polsce, o czym porozmawialiśmy z Pawłem Szkodziakiem, dyrektorem ds. marketingu tej firmy.

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Powakacyjny odcinek podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” to przedsmak tematyki, która będzie poruszana podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022. Wydarzenie...

1