Branżowisko #142 – Czy ceny okien spadną? Inwestycje w produkcję

Red.: |Data publikacji:

142. odcinek rozpoczynamy od głośno komentowanego w naszych mediach społecznościowych artykułu o cenach okien. Centrum Analiz Branżowych po raz kolejny przeprowadziło bowiem cykliczne badanie wśród dystrybutorów stolarki, które pozwoliło odpowiedzieć na pytanie: czy ceny stolarki były wyższe lub niższe od tych z października 2021 roku? Z analizy wynika, że średnia cena konkretnego zestawu okien i drzwi balkonowych była nieznacznie tańsza niż jesienią poprzedniego sezonu, co wydaje się zgodne z wieloletnim trendem, w którym styczeń należy do „promocyjnych” miesięcy. Jak wygląda dokładnie to badanie? Czy statystyka jest zgodna z doświadczeniami klientów i dystrybutorów? Czego spodziewać się po najbliższych miesiącach? W audycji szukamy odpowiedzi na te pytania.

Początek roku przyniósł nam wiele informacji na temat nowych inwestycji w branży stolarki. Mowa o takich firmach jak: Eko-Okna, Droma Sunshade-Experts oraz DRE. Nowe hale produkcyjne oraz produkcyjno-magazynowe to nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych, ale też nowe miejsca pracy w branży stolarki. Nie zabrakło tez pozostałych informacji z ubiegłego tygodnia podanych w telegraficznym skrócie. Mówimy m.in. o nowym terminie targów Fensterbau Frontale, inwestycji grupy NSG w OZE, czy o zmianach personalnych w Aluprofie.

Nie zabrakło oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz Stoll Street. Odcinek wieńczy suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

W 177. odcinku podcastu Branżowisko opowiemy Wam o targach Glasstec, które odbyły się w dniach 20-23 września w Düsseldorfie. To wiodąca impreza branży szklarskiej, która została zorganizowana po raz pierwszy po czteroletniej przerwie związanej z pandemią.

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

W 176. odcinku podcastu Branżowisko gościmy w siedzibie firmy Roto Frank Okucia Budowlane. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 30-lecie obecności w Polsce, o czym porozmawialiśmy z Pawłem Szkodziakiem, dyrektorem ds. marketingu tej firmy.

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Powakacyjny odcinek podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” to przedsmak tematyki, która będzie poruszana podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022. Wydarzenie...

1