Branżowisko #141 – Rosną stawki za montaż. Coraz więcej mieszkań

Red.: |Data publikacji:

Ile kosztuje montaż okien w Polsce? W naszym serwisie sprawdziliśmy, jak prezentuje się wycena montażu okien w różnych częściach Polski. To temat od którego rozpoczynamy 141. odcinek podcastu Branżowisko. Rozmawiamy też o polskim budownictwie, które w 2021 roku bardzo się rozwinęło – oddano do użytku więcej mieszkań i co ważniejsze, duże wzrosty odnotowano w wydanych pozwoleniach na budowę. To oznacza, że przed naszą branżą dobre perspektywy w najbliższym czasie. Przypominamy też o trwającym konkursie kalendarzy – pamiętaj o regularnym oddawaniu głosów na swoich faworytów w 4 kategoriach. Głosujemy do 24 stycznia.

Nie zabrakło też ekspresowej podróży po pozostałych informacjach z branży z ubiegłego tygodnia. Omawiamy nowe inwestycje firm Novoferm, Forglass, Vertex, nowej spółce w grupie Selena oraz odwołaniu Kongresu Budownictwa Polskiego, czyli imprezy towarzyszącej targom Budma. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym analizujemy wyniki największego producenta stolarki w Polsce. Czy Eko-Okna idą na kolejny rekord? Wyniki z 3 pierwszych kwartałów 2021 roku wskazują, że firma z Kornic zaliczy znów imponujący rok. Nie zapominamy tez o mniejszych producentach – tym razem Stolbud, który podwoił swoje przychody. Nie zabrakło też Stoll Street, czyli naszej zabawy w wirtualny portfel giełdowy i inwestycje w spółki giełdowe z branży stolarki. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

W 177. odcinku podcastu Branżowisko opowiemy Wam o targach Glasstec, które odbyły się w dniach 20-23 września w Düsseldorfie. To wiodąca impreza branży szklarskiej, która została zorganizowana po raz pierwszy po czteroletniej przerwie związanej z pandemią.

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

W 176. odcinku podcastu Branżowisko gościmy w siedzibie firmy Roto Frank Okucia Budowlane. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 30-lecie obecności w Polsce, o czym porozmawialiśmy z Pawłem Szkodziakiem, dyrektorem ds. marketingu tej firmy.

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Powakacyjny odcinek podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” to przedsmak tematyki, która będzie poruszana podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022. Wydarzenie...

1