Branżowisko #141 – Rosną stawki za montaż. Coraz więcej mieszkań

Red.: |Data publikacji:

Ile kosztuje montaż okien w Polsce? W naszym serwisie sprawdziliśmy, jak prezentuje się wycena montażu okien w różnych częściach Polski. To temat od którego rozpoczynamy 141. odcinek podcastu Branżowisko. Rozmawiamy też o polskim budownictwie, które w 2021 roku bardzo się rozwinęło – oddano do użytku więcej mieszkań i co ważniejsze, duże wzrosty odnotowano w wydanych pozwoleniach na budowę. To oznacza, że przed naszą branżą dobre perspektywy w najbliższym czasie. Przypominamy też o trwającym konkursie kalendarzy – pamiętaj o regularnym oddawaniu głosów na swoich faworytów w 4 kategoriach. Głosujemy do 24 stycznia.

Nie zabrakło też ekspresowej podróży po pozostałych informacjach z branży z ubiegłego tygodnia. Omawiamy nowe inwestycje firm Novoferm, Forglass, Vertex, nowej spółce w grupie Selena oraz odwołaniu Kongresu Budownictwa Polskiego, czyli imprezy towarzyszącej targom Budma. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym analizujemy wyniki największego producenta stolarki w Polsce. Czy Eko-Okna idą na kolejny rekord? Wyniki z 3 pierwszych kwartałów 2021 roku wskazują, że firma z Kornic zaliczy znów imponujący rok. Nie zapominamy tez o mniejszych producentach – tym razem Stolbud, który podwoił swoje przychody. Nie zabrakło też Stoll Street, czyli naszej zabawy w wirtualny portfel giełdowy i inwestycje w spółki giełdowe z branży stolarki. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1