Branżowisko #140 – Zmiany na fotelach prezesów. Jak Niemcy kupują okna?

Red.: PG |Data publikacji: 2022-01-10

Początek roku zaowocował w kilka ważnych zmian personalnych w branży stolarki. W Eko-Oknach mamy nową osobę pełniącą obowiązki prezes, natomiast w Roto Frank Okuciach Budowlanych mamy następczynię Barbary Ahlers na stanowisku prezes zarządu. W tym odcinku omawiamy te zmiany.

Rozmawiamy też o najnowszym badaniu Centrum Analiz Branżowych, które sprawdziło, jak Niemcy kupują okna. W tej analizie sprawdzono ścieki zakupowe naszych zachodnich sąsiadów. Poznaliśmy też powody dla których wymieniają okna oraz miejsca, w których informacji o produktach. Porównujemy te informacje z danymi o polskich klientach. Czy Müller i Nowak bardzo się od siebie różnią w kontekście zakupu okien? Dowiecie się z naszego podcastu.

Ponadto namawiamy Was do regularnego głosowania na najlepsze kalendarze branżowe – jak co roku, uruchomiliśmy konkurs, w którym można oddać głosy na swoich faworytów w czterech kategoriach. Głosować można co 24 godziny, do czego gorąco zachęcamy!

Nie zabrakło też skrótu pozostałych wiadomości z branży stolarki, które pojawiły się na naszych łamach w ubiegłym tygodniu. Znalazło się również miejsce dla Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz Stoll Street, czyli naszej zabawy w inwestowanie wirtualnych pieniędzy w spółki z naszej branży. Na koniec oczywiście suchar!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #141 – Rosną stawki za montaż. Coraz więcej mieszkań

Branżowisko #141 – Rosną stawki za montaż. Coraz więcej mieszkań

Ile kosztuje montaż okien w Polsce? W naszym serwisie sprawdziliśmy, jak prezentuje się wycena montażu okien w różnych częściach Polski. To temat od którego rozpoczynamy 141. odcinek podcastu Branżowisko.

Plusy, minusy #16 – jak Niemcy kupują okna?

Plusy, minusy #16 – jak Niemcy kupują okna?

Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki - to główne zagadnienia, jakie usłyszycie w tym podcaście Forum Branżowego. Pierwszy odcinek w 2022 roku przynosi nam odpowiedź na arcyważne pytanie dla polskiej branży stolarki: jak Niemcy kupują okna?

Branżowisko #139 – Podsumowanie roku 2021

Branżowisko #139 – Podsumowanie roku 2021

To pierwszy odcinek Branżowiska w 2022 roku. To doskonała okazja, by podsumować sezon 2021. Jakie wydarzenia utkwiły nam najbardziej w pamięci?

1