Branżowisko #140 – Zmiany na fotelach prezesów. Jak Niemcy kupują okna?

Red.: |Data publikacji:

Początek roku zaowocował w kilka ważnych zmian personalnych w branży stolarki. W Eko-Oknach mamy nową osobę pełniącą obowiązki prezes, natomiast w Roto Frank Okuciach Budowlanych mamy następczynię Barbary Ahlers na stanowisku prezes zarządu. W tym odcinku omawiamy te zmiany.

Rozmawiamy też o najnowszym badaniu Centrum Analiz Branżowych, które sprawdziło, jak Niemcy kupują okna. W tej analizie sprawdzono ścieki zakupowe naszych zachodnich sąsiadów. Poznaliśmy też powody dla których wymieniają okna oraz miejsca, w których informacji o produktach. Porównujemy te informacje z danymi o polskich klientach. Czy Müller i Nowak bardzo się od siebie różnią w kontekście zakupu okien? Dowiecie się z naszego podcastu.

Ponadto namawiamy Was do regularnego głosowania na najlepsze kalendarze branżowe – jak co roku, uruchomiliśmy konkurs, w którym można oddać głosy na swoich faworytów w czterech kategoriach. Głosować można co 24 godziny, do czego gorąco zachęcamy!

Nie zabrakło też skrótu pozostałych wiadomości z branży stolarki, które pojawiły się na naszych łamach w ubiegłym tygodniu. Znalazło się również miejsce dla Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz Stoll Street, czyli naszej zabawy w inwestowanie wirtualnych pieniędzy w spółki z naszej branży. Na koniec oczywiście suchar!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

W 177. odcinku podcastu Branżowisko opowiemy Wam o targach Glasstec, które odbyły się w dniach 20-23 września w Düsseldorfie. To wiodąca impreza branży szklarskiej, która została zorganizowana po raz pierwszy po czteroletniej przerwie związanej z pandemią.

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

W 176. odcinku podcastu Branżowisko gościmy w siedzibie firmy Roto Frank Okucia Budowlane. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 30-lecie obecności w Polsce, o czym porozmawialiśmy z Pawłem Szkodziakiem, dyrektorem ds. marketingu tej firmy.

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Powakacyjny odcinek podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” to przedsmak tematyki, która będzie poruszana podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022. Wydarzenie...

1