Branżowisko #138 – Najgorsze okna w UE. Wymiana okien we Francji

Red.: |Data publikacji:

W tym poświątecznym odcinku zapraszamy Was na podróż po Europie. Najpierw odwiedzimy Portugalię, której mieszkańcy najbardziej w UE narzekają na jakość budownictwa. Wiele do życzenia pozostawia również tamtejsza stolarka. Może się zatem okazać, że polskie okna będą zbawieniem dla mieszkańców tego kraju.

Następnie wybierzemy się do Francji, by omówić tamtejsze programy wsparcia finansowego termomodernizacji budynków, w tym wymiany stolarki. Okazuje się, że blisko 5 milionów mieszkań znajduje się w najniższych kategoriach energetycznych G i F, a już wkrótce nie będzie można ich wynajmować, a już za niedługo nie będzie można podnosić w nich czynszu. Może się zatem okazać, że Francuzi będą bardzo zmobilizowani, by wymienić stolarkę. Ile z okien i drzwi będzie „Made in Poland”?

Nie zabrakło skrótu pozostałych informacji, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu w naszym serwisie ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym przyjrzymy się tegorocznym wynikom krakowskiego Oknoplastu oraz URBAN Polska. W Stoll Street sprawdzamy z kolei ubiegłotygodniowe notowania spółek z branży stolarki i sprawdzimy, jaki miały one wpływ na nasz wirtualny portfel. Nie mogło oczywiście na koniec zabraknąć suchara.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia.

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

1