Branżowisko #134- Liderzy stolarki 2021. ML System w nowej erze

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek Branżowiska rozpoczynamy od firm, które weszły w ten sezon jako liderzy w swoich segmentach. Wszystko za sprawą Gali Liderów Stolarki, która odbyła się w trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021. Które przedsiębiorstwa są największe w polskiej branży stolarki? Przekonajcie się sami!

Drugim tematem odcinka jest ML System, który zapowiedział oficjalny start produkcji Quantum Glass, czyli przeziernych szyb z powłoką kwantową, która produkuje energię elektryczną. Pierwszy raz mieliśmy okazję poznać tę technologię podczas I Krajowej Wystawy Innowacji, która odbyła się w dniach 3-6 października 2019 r. Jakie są perspektywy dla tego wynalazku? Czy przyjmie się na rynku? Gdzie widzimy jego zastosowanie? Staramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Ponadto wspominamy o tym, co jeszcze ciekawego działo się w branży w ubiegłym tygodniu. W Krótki Przeglądzie Ekonomicznym, który tym razem nie okazał się wcale krótki, omawiamy z wyniki następujących firm: Sanok Rubber, Selena, Mercor, NSG, Perfekt Lubelska Fabryka Okien. W Stoll Street z kolei analizujemy ubiegłotygodniowe notowania giełdowe spółek z branży stolarki. To był trudny czas dla naszego wirtualnego portfela. Na koniec oczywiście suchar!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #187 – Październikowe wyniki. 25 lat Stalprodukt-Zamość

Branżowisko #187 – Październikowe wyniki. 25 lat Stalprodukt-Zamość

W 187. odcinku podcastu Branżowisko zawitaliśmy do siedziby firmy Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o., która dokładnie w dniu nagrania (2 grudnia) obchodziła 25-lecie działalności. Ten wyjątkowy jubileusz był okazją, by porozmawiać z przedstawicielami firmy o wyzwaniach ostatnich sezonów, planach i prognozach. Zobaczcie, co mieli do powiedzenia goście naszej audycji, którzy byli jednocześnie jej gospodarzami.

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia.

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

1