Branżowisko #134- Liderzy stolarki 2021. ML System w nowej erze

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek Branżowiska rozpoczynamy od firm, które weszły w ten sezon jako liderzy w swoich segmentach. Wszystko za sprawą Gali Liderów Stolarki, która odbyła się w trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021. Które przedsiębiorstwa są największe w polskiej branży stolarki? Przekonajcie się sami!

Drugim tematem odcinka jest ML System, który zapowiedział oficjalny start produkcji Quantum Glass, czyli przeziernych szyb z powłoką kwantową, która produkuje energię elektryczną. Pierwszy raz mieliśmy okazję poznać tę technologię podczas I Krajowej Wystawy Innowacji, która odbyła się w dniach 3-6 października 2019 r. Jakie są perspektywy dla tego wynalazku? Czy przyjmie się na rynku? Gdzie widzimy jego zastosowanie? Staramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Ponadto wspominamy o tym, co jeszcze ciekawego działo się w branży w ubiegłym tygodniu. W Krótki Przeglądzie Ekonomicznym, który tym razem nie okazał się wcale krótki, omawiamy z wyniki następujących firm: Sanok Rubber, Selena, Mercor, NSG, Perfekt Lubelska Fabryka Okien. W Stoll Street z kolei analizujemy ubiegłotygodniowe notowania giełdowe spółek z branży stolarki. To był trudny czas dla naszego wirtualnego portfela. Na koniec oczywiście suchar!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #165 – Mniej rozpoczętych budów. Yawal z nowymi kierunkami rozwoju

Branżowisko #165 – Mniej rozpoczętych budów. Yawal z nowymi kierunkami rozwoju

165. odcinek podcastu Branżowisko to, podobnie jak przed tygodniem, wyjazdowa audycja. Tym razem ugościła nas firma Yawal, która udzieliła nam swojej przestrzeni w showroomie w Dąbrowie Górniczej. W salonie wystawowym mieliśmy okazję porozmawiać z Karoliną Mzyk-Callias, właścicielką i prezeską zarządu Grupy Yawal.

Branżowisko #164 – Małopolska zagłębiem stolarki. Aluron z ambitnymi planami

Branżowisko #164 – Małopolska zagłębiem stolarki. Aluron z ambitnymi planami

164. odcinek podcastu Branżowisko został nagrany w gościnnych progach firmy Aluron. Ten dostawca systemów oraz nakładek aluminiowych ma ambitne plany rozwojowe, o których opowiedzieli nam Kryspin Baran, prezes i współwłaściciel firmy oraz Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy.

Branżowisko #163 – Ceny stali spadają. Światowy lider eksportu

Branżowisko #163 – Ceny stali spadają. Światowy lider eksportu

W 163. odcinku podcastu Branżowisko naszym gościem specjalnym jest Grzegorz Osada, współwłaściciel Fimtec Polska. Okazją do rozmowy jest 25-lecie firmy, która jest znanym dostawcą maszyn do produkcji stolarki oraz ślusarki.

1