Branżowisko #132 – Zapowiedź OFS Online Jesień 2021. Perspektywy rynku szkła

Red.: |Data publikacji:

To już w tym tygodniu! Ogólnopolskie Forum Stolarki Online Jesień 2021 rozpoczyna się już 16 listopada 2021 r. Zapisz się już dziś, by nie przegapić tego wielkiego wydarzenia!

W tym odcinku przybliżamy szczegóły tego wyjątkowego dwudniowego spotkania menadżerów z branży okienno-drzwiowej. Zdradzamy pierwsze szczegóły wystąpień oraz zapowiadamy prezentację światowych premier. Czego uczestnicy mogą się spodziewać w dniach 16-17 listopada? Szczegóły w tym odcinku, a darmowa rejestracja, agenda, lista prelegentów oraz niezbędne szczegóły TUTAJ.

Ponadto rozmawiamy o zachwianej w tym sezonie rytmiczności dostaw pakietów szklanych dla produkcji okien i fasad. Problemem też okazał się wzrost cen. Jak wyglądają dane na ten temat? Czy zabraknie szkła na rynku? Czy rok 2022 również będzie trudny pod tym względem? W tym epizodzie szukamy odpowiedzi na te pytania.

Nie zabrakło oczywiście skrótu pozostałych informacji, które ukazały się na łamach serwisu ForumBranzowe.com w ubiegłym tygodniu. Z innych stałych elementów naszego podcastu też oczywiście nie zrezygnowaliśmy. Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omawiamy wyniki finansowe Grupy Roto (Paweł przywiózł nam najaktualniejsze dane prosto z Düsseldorfu). Producenci szkła w postaci Saint-Gobain i AGC pochwalili się z kolei swoimi wynikami za trzy kwartały. Stoll Street, czyli nasza zabawa w wirtualny portfel z akcjami spółek z naszej branży to także tradycyjny element audycji – tym razem nie mamy dobrych wieści. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania i nie zapomnijcie się zapisać na OFS – nie może Was na nim zabraknąć!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Omawiamy zakupy okien na potrzeby remontów w Polsce, kondycję rynku deweloperskiego oraz współpracę lidera okien drewnianych z wielką siecią handlową.

Plusy, minusy #27 – Rynek niemiecki w sezonie 2022

Plusy, minusy #27 – Rynek niemiecki w sezonie 2022

W pierwszym odcinku 2023 roku zapraszamy naszych słuchaczy w podróż po Niemczech. Głównym tematem jest tamtejsza branża stolarki po trzech pierwszych kwartałach sezonu 2022.

1