Branżowisko #131 – Dobre wieści dla eksporterów. Automatyzacja polskich firm

Red.: |Data publikacji:

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na rynku drzwi zewnętrznych. Dzięki niedawnej konferencji Związku Producentów Okien i Fasad w Niemczech dowiedzieliśmy się, że za Odrą spodziewane są solidne wzrosty sprzedaży drzwi zewnętrznych w tym i przyszłym sezonie. To znakomita informacja dla naszych producentów, dla których niemiecki rynek jest bardzo ważnym kierunkiem eksportowym. Sprzedaż drzwi zewnętrznych w Niemczech ma osiągnąć wzrost w tym sezonie na poziomie 2,5 proc. – sprzedanych ma zostać ok 1,39 mln drzwi. Przyszły sezon to według prognoz to sprzedaż ok. 1,43 mln sztuk, co przełoży się na wzrost na poziomie 2,6 proc.

Zazwyczaj omawiamy inwestycje największych w Polsce producentów, ale warto pochylić się również nad tymi mniejszymi. Bros z Buku pod Poznaniem automatyzuje produkcję. Firma kupiła właśnie maszyny do obróbki stolarki z PCW. Podobne inwestycję podjęły firmy Okmar-Plastik spod Bielska-Białej oraz Fabryka Okien Spectrum z Lublina.

Przyjrzeliśmy się też pozostałym informacjom z ubiegłego tygodnia, które zostały opublikowane na łamach naszego serwisu ForumBranzowe.com. Do tego oczywiście omawiamy najświeższe wyniki finansowe firm z branży w ramach Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, a w ramach Stoll Street sprawdziliśmy najświeższe notowania spółek z branży stolarki, które są notowane na GPW.  Całość wieńczy oczywiście suchar.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1