Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

Red.: PG |Data publikacji: 2021-10-18

W 128. odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o rynkach zagranicznych, bo na nich ciekawe ruchy, które można odnieść do polskiej branży stolarki. Zaczynamy od informacji z końca ubiegłego tygodnia – Dovista dopiero co przejęła niemiecką Grupę Weru, a już sprzedaje jedną z należących do niej firm. Chodzi o niemieckiego producenta Unilux, którego przejął inwestor finansowy Aurelius. Aurelius zapowiada kolejne inwestycje w branży stolarki – kogo planuje kupić?

Drugi temat przenosi nas do Włoch, bo największy tamtejszy producent stolarki planuje znacznie zwiększyć swoje moce produkcyjne w zakładzie w Oppeano niedaleko Werony. Mowa o Finstral, który zainstaluje nową linię do produkcji szyb zespolonych – ma ona należeć do najnowocześniejszych i najbardziej zrównoważonych w Europie. Zakupiona będzie również nowa linia do produkcji okien. To najlepszy dowód na to, że nie tylko polscy producenci szykują się do nadchodzącej fali renowacji na Starym Kontynencie.

Jak zwykle nie zapominamy o innych ważnych informacjach z ubiegłego tygodnia, które przedstawiamy w skrótowej formie. Z kolei w ramach Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego omawiamy wyniki finansowe Mercora oraz cen materiałów budowlanych w sieci sklepów PSB. Na koniec oczywiście suchar.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #134- Liderzy stolarki 2021. ML System w nowej erze

Branżowisko #134- Liderzy stolarki 2021. ML System w nowej erze

Ten odcinek Branżowiska rozpoczynamy od firm, które weszły w ten sezon jako liderzy w swoich segmentach. Wszystko za sprawą Gali Liderów Stolarki, która odbyła się w trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021. Które przedsiębiorstwa są największe w polskiej branży stolarki? Przekonajcie się sami!

Branżowisko #133 – Podsumowanie OFS Jesień 2021. Siła medialna marek

Branżowisko #133 – Podsumowanie OFS Jesień 2021. Siła medialna marek

W poprzednim odcinku zapowiadaliśmy Ogólnopolskie Forum Stolarki Online Jesień 2021, a w tym podsumowujemy to dwudniowe wydarzenie. Jakie tematy wybrzmiały na tym wielkim spotkaniu polskiej branży stolarki? Które wystąpienia zapadły w pamięć? Jak z naszej perspektywy wygląda ocena OFS?

Polskie Miasta Przyszłości 2050 – Karol Klos o zmierzchu betonozy

Polskie Miasta Przyszłości 2050 – Karol Klos o zmierzchu betonozy

W jednym z odcinków cyklu Polskie Miasta Przyszłości 2050 przygotowywanym przez Saint-Gobain gościem był Karol Klos, prezes zarządu Centrum Informacji Branżowej i współprowadzący podcastu Branżowisko.

1