Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

Red.: PG |Data publikacji: 2021-10-11

W 127. odcinku podcastu Branżowisko zapraszamy do naszego drugiego biura. Wszystko po to, by zaprezentować Wam, jak praktycznym rozwiązaniem są ścianki działowe wyposażone w szyby ze zmienną przeziernością (o efekcie „wow”, jakie robią one na gościach, nie wspominając). Choć szyba PRIVA-LITE od Saint-Gobain Glassolutions to rozwiązanie dobrze znane na rynku, produkt ten nadal jest rozwijany, a jego zastosowanie w dobie pandemii nabrało na znaczeniu.

Ponadto wspominamy nasze pierwsze webinarium po wakacyjnej przerwie, na którym poznaliśmy pierwsze premiery zapowiadane na rok 2022. Jakie produkty przygotowały firmy na przyszły sezon? Omawiamy też poziom zadłużenia firm z branży budowlanej, skupiając się na reprezentantach z naszej branży. Ile wyniosło ich zadłużenie i jakie zobowiązania ma rekordzista w świecie stolarki? Odpowiedzi znajdziecie w naszym podcaście.

O tym, że bardzo wiele działo się w ubiegłym tygodniu w naszej branży niech świadczy fakt, że skrót informacji z naszego serwisu jest naprawdę bogaty! Nie zabrakło też krótkiego przeglądu ekonomicznego oraz Stoll Street, czyli naszego przeglądu wyników giełdowych spółek związanych z branżą stolarki.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

 

Zobacz również

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

W 128. odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o rynkach zagranicznych, bo na nich ciekawe ruchy, które można odnieść do polskiej branży stolarki. Zaczynamy od informacji z końca ubiegłego tygodnia – Dovista dopiero co przejęła niemiecką Grupę Weru, a już sprzedaje jedną z należących do niej firm.

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki – to główne zagadnienia, jakie poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w swoim podcaście.

Branżowisko #126 – Rośnie niemiecki rynek drzwi. Wymiana stolarki we Włoszech

Branżowisko #126 – Rośnie niemiecki rynek drzwi. Wymiana stolarki we Włoszech

Skoro dziś 126. odcinek podcastu Branżowisko, wsiądźcie z nami do Fiata 126p i wyruszmy w podróż po Europie. Najpierw zabierzemy Was do Niemiec, ponieważ mamy świeże wieści z tamtejszego rynku drzwi. Stamtąd wyruszymy w podróż do Włoch.

1