Branżowisko #126 – Rośnie niemiecki rynek drzwi. Wymiana stolarki we Włoszech

Red.: |Data publikacji:

Skoro dziś 126. odcinek podcastu Branżowisko, wsiądźcie z nami do Fiata 126p i wyruszmy w podróż po Europie. Najpierw zabierzemy Was do Niemiec, ponieważ mamy świeże wieści z tamtejszego rynku drzwi. Zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i drzwiach wejściowych do domów producenci zza Odry odnotowują solidne wzrosty. Wiemy też, jakie są prognozy dla tamtejszego rynku i jakie produkty cieszą się największą popularnością.

Z Niemiec zabierzemy Was na południe, by porozmawiać o rynku włoskim. Jak wynika z danych zebranych przez tamtejszy portal branżowy, rośnie odsetek Włochów, którzy w najbliższych miesiącach planują wymienić stolarkę. Z czego to wynika? Przede wszystkim wielu Włochów obawia się, że w związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19, wkrótce zarządzony będzie kolejny lockdown, i chce przed sezonem zimowym przygotować dom na chłodny sezon. Kolejnym argumentem zachęcającym Włochów do wymiany okien i drzwi jest program Superbonus 110. To propozycja wsparcia przez państwo remontu mieszkań czy domów.

Oczywiście nie zabrakło skrótu innych ważnych informacji z ostatniego tygodnia, jak i Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym omówiliśmy  wyniki finansowe Oknoplastu oraz Sanok Rubber. Sprawdziliśmy również, jak idzie spółkom z naszej branży na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach Stoll Street.

Miłego słuchania/oglądania!

Zobacz również

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Sierpniowy odcinek podcastu "Plusy, minusy. Analizy branży stolarki" to podróż przede wszystkim po branży drzwiowej. Wszystko za sprawą nowego raportu Centrum Analiz Branżowych pt. „Rynek drzwi w Polsce. Edycja 2022”, który przynosi ogrom wiedzy na temat tego sektora stolarki. Tematem głównym jest import drzwi do Polski.

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stałą siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu.

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Odcinek numer 169 to druga z rzędu audycja, której głównym tematem jest program zachęcający Polaków do prac termomodernizacyjnych, w tym do wymiany stolarki. Tym razem omawiamy program „Ciepłe mieszkanie”, który skierowana jest do właścicieli lokali w budownictwie wielorodzinnym,

1