Branżowisko #126 – Rośnie niemiecki rynek drzwi. Wymiana stolarki we Włoszech

Red.: |Data publikacji:

Skoro dziś 126. odcinek podcastu Branżowisko, wsiądźcie z nami do Fiata 126p i wyruszmy w podróż po Europie. Najpierw zabierzemy Was do Niemiec, ponieważ mamy świeże wieści z tamtejszego rynku drzwi. Zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i drzwiach wejściowych do domów producenci zza Odry odnotowują solidne wzrosty. Wiemy też, jakie są prognozy dla tamtejszego rynku i jakie produkty cieszą się największą popularnością.

Z Niemiec zabierzemy Was na południe, by porozmawiać o rynku włoskim. Jak wynika z danych zebranych przez tamtejszy portal branżowy, rośnie odsetek Włochów, którzy w najbliższych miesiącach planują wymienić stolarkę. Z czego to wynika? Przede wszystkim wielu Włochów obawia się, że w związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19, wkrótce zarządzony będzie kolejny lockdown, i chce przed sezonem zimowym przygotować dom na chłodny sezon. Kolejnym argumentem zachęcającym Włochów do wymiany okien i drzwi jest program Superbonus 110. To propozycja wsparcia przez państwo remontu mieszkań czy domów.

Oczywiście nie zabrakło skrótu innych ważnych informacji z ostatniego tygodnia, jak i Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym omówiliśmy  wyniki finansowe Oknoplastu oraz Sanok Rubber. Sprawdziliśmy również, jak idzie spółkom z naszej branży na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach Stoll Street.

Miłego słuchania/oglądania!

Zobacz również

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, tym razem prezentujemy Wam drugą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowych podsumowujemy rok 2023 w stolarce budowlanej.

Przegląd mediów #4 – Nowe fakty o ataku Rosji na fabrykę Fakro, Builder Awards 2023

Przegląd mediów #4 – Nowe fakty o ataku Rosji na fabrykę Fakro, Builder Awards 2023

W tym tygodniu w przeglądzie mediów: 🔴 Kulisy rosyjskiego ataku na fabrykę Fakro 🔴 Magazyn Builder nagrodził najlepszych w branży budowlanej 🔴 Porównanie kosztów budowa domu na przestrzeni 6 ostatnich lat 🔴 Prusy Wschodnie malowane w oknach 🔴 Dostał zgodę na wymianę okien, dobudował dwa piętra w bloku

Branżowisko z Budmy – Czy targi Budma powinny się odbywać w cyklu dwuletnim?

Branżowisko z Budmy – Czy targi Budma powinny się odbywać w cyklu dwuletnim?

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, dziś prezentujemy Wam pierwszą część, w której odpowiadamy na pytanie czy targi Budma powinny się odbywać w cyklu dwuletnim?

1