Branżowisko #126 – Rośnie niemiecki rynek drzwi. Wymiana stolarki we Włoszech

Red.: |Data publikacji:

Skoro dziś 126. odcinek podcastu Branżowisko, wsiądźcie z nami do Fiata 126p i wyruszmy w podróż po Europie. Najpierw zabierzemy Was do Niemiec, ponieważ mamy świeże wieści z tamtejszego rynku drzwi. Zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i drzwiach wejściowych do domów producenci zza Odry odnotowują solidne wzrosty. Wiemy też, jakie są prognozy dla tamtejszego rynku i jakie produkty cieszą się największą popularnością.

Z Niemiec zabierzemy Was na południe, by porozmawiać o rynku włoskim. Jak wynika z danych zebranych przez tamtejszy portal branżowy, rośnie odsetek Włochów, którzy w najbliższych miesiącach planują wymienić stolarkę. Z czego to wynika? Przede wszystkim wielu Włochów obawia się, że w związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19, wkrótce zarządzony będzie kolejny lockdown, i chce przed sezonem zimowym przygotować dom na chłodny sezon. Kolejnym argumentem zachęcającym Włochów do wymiany okien i drzwi jest program Superbonus 110. To propozycja wsparcia przez państwo remontu mieszkań czy domów.

Oczywiście nie zabrakło skrótu innych ważnych informacji z ostatniego tygodnia, jak i Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym omówiliśmy  wyniki finansowe Oknoplastu oraz Sanok Rubber. Sprawdziliśmy również, jak idzie spółkom z naszej branży na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach Stoll Street.

Miłego słuchania/oglądania!

Zobacz również

Branżowisko #196 – Budma 2023. Fimtec-Polska na medal

Branżowisko #196 – Budma 2023. Fimtec-Polska na medal

Ten odcinek Branżowiska nie tylko nagrywany był podczas targów BUDMA 2023, ale jest im w całości poświęcony! Skorzystaliśmy z gościnności firmy Fimtec-Polska, by na największym stoisku w historii tych targów budowlanych (1251 mkw.) podsumować to czterodniowe wydarzenie.

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

W tym odcinku jednym z głównych tematów jest wykorzystywanie przez naszą branżę programów dotacyjnych na termomodernizację budynków. Coraz więcej producentów stolarki dostrzega w tym swoją szansę na poprawę sprzedaży.

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

1