Skoro dziś 126. odcinek podcastu Branżowisko, wsiądźcie z nami do Fiata 126p i wyruszmy w podróż po Europie. Najpierw zabierzemy Was do Niemiec, ponieważ mamy świeże wieści z tamtejszego rynku drzwi. Zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i drzwiach wejściowych do domów producenci zza Odry odnotowują solidne wzrosty. Wiemy też, jakie są prognozy dla tamtejszego rynku i jakie produkty cieszą się największą popularnością.
Z Niemiec zabierzemy Was na południe, by porozmawiać o rynku włoskim. Jak wynika z danych zebranych przez tamtejszy portal branżowy, rośnie odsetek Włochów, którzy w najbliższych miesiącach planują wymienić stolarkę. Z czego to wynika? Przede wszystkim wielu Włochów obawia się, że w związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19, wkrótce zarządzony będzie kolejny lockdown, i chce przed sezonem zimowym przygotować dom na chłodny sezon. Kolejnym argumentem zachęcającym Włochów do wymiany okien i drzwi jest program Superbonus 110. To propozycja wsparcia przez państwo remontu mieszkań czy domów.
Oczywiście nie zabrakło skrótu innych ważnych informacji z ostatniego tygodnia, jak i Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym omówiliśmy wyniki finansowe Oknoplastu oraz Sanok Rubber. Sprawdziliśmy również, jak idzie spółkom z naszej branży na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach Stoll Street.
Miłego słuchania/oglądania!
- Dołącz do grupy Branżowisko na Facebooku! Komentujmy, rozmawiajmy, inspirujmy się! Bardzo nam zależy, abyście współtworzyli z nami Branżowisko.
- Słuchaj nas na Spotify
- Słuchaj nas na Apple Podcasts
- Słuchaj nas na Google Podcasts
- Słuchaj nas na Spreaker
- Słuchaj nas w Empik Go
Zobacz również
„Cafe Branżowisko” #5: Jak skutecznie prowadzić marketing w branży stolarki okiennej?
Gościem „Cafe Branżowisko” jest Kamil Maliszewski z WeCanDoIt.social. Rozmawiamy o tym, jak prowadzić skuteczny marketing w branży stolarki.
PlusyMinusy #34 – Eksport stolarki do Stanów Zjednoczonych w 2024 roku
Trzydziesty czwarty odcinek podcastu PlusyMinusy emitujemy tuż po XXXIV edycji Forum 100, więc naturalnie odcinek wprost nawiązuje do wydarzenia które odbyło się 8 kwietnia w Teatrze Powszechnym. Krótko podsumowujemy sobie tę imprezę, a także rozwijamy wątki eksportowe poruszane podczas spotkania.
Branżowisko #221 – Sezon targowy 2025 w branży stolarki budowlanej
W pierwszym kwartale 2025 roku gościliśmy na wszystkich najważniejszych wydarzeniach targowych dla branży stolarki. To dobry moment by podsumować ten czas. W tym odcinku Karol Klos dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat targów BAU, Budma, Dach Forum, a także zapowiada imprezy które czekają nas w kolejnych miesiącach w Kielcach i Nadarzynie.