Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

Red.: |Data publikacji:

To już 125. odcinek podcastu Branżowisko, a w nim rozmawiamy sporo o montażystach stolarki, którzy mają ostatnio pełne ręce roboty. Czy są w stanie obsłużyć rosnący popyt na stolarkę? Czy nie zabraknie ekip montażowych? Czy wydłuży się czas oczekiwania na montaż? Szukamy odpowiedzi na te pytania. W audycji rozmawiamy też o targach, ponieważ we wrześniu odbyły się targi DREMA w Poznaniu oraz Équipbaie-Métalexpo w Paryżu. Byliśmy na obu wydarzeniach. Jak nasze wrażenia?

Sprawdziliśmy wśród rodzimych producentów, jakie trendy panują na rynku osłon w 2021 roku. Okazuje się, że wśród osłon wewnętrznych jednym ze sprzedażowych hitów są żaluzje. Na popularności zyskują przede wszystkim żaluzje z naturalnych materiałów, takich jak drewno i bambus. W przypadku osłon zewnętrznych producenci dostrzegają większe zainteresowanie klientów m.in. screenami oraz żaluzjami fasadowymi. W przypadku osłon zewnętrznych coraz powszechniejsza jest też automatyka.

Nie zabrakło też skrótu pozostałych informacji z branży stolarki, które publikowaliśmy w ostatnich dniach w serwisie ForumBranzowe.com. Sprawdziliśmy też notowania giełdowe, by w ramach zabawy Stoll Street sprawdzić poziom naszego wirtualnego portfela. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam czwartą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy rozmawiamy o eksporcie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki.

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam trzecią część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy zapowiadamy co czeka nas w bieżącym roku.

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, tym razem prezentujemy Wam drugą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowych podsumowujemy rok 2023 w stolarce budowlanej.

1