Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

Red.: |Data publikacji:

To już 125. odcinek podcastu Branżowisko, a w nim rozmawiamy sporo o montażystach stolarki, którzy mają ostatnio pełne ręce roboty. Czy są w stanie obsłużyć rosnący popyt na stolarkę? Czy nie zabraknie ekip montażowych? Czy wydłuży się czas oczekiwania na montaż? Szukamy odpowiedzi na te pytania. W audycji rozmawiamy też o targach, ponieważ we wrześniu odbyły się targi DREMA w Poznaniu oraz Équipbaie-Métalexpo w Paryżu. Byliśmy na obu wydarzeniach. Jak nasze wrażenia?

Sprawdziliśmy wśród rodzimych producentów, jakie trendy panują na rynku osłon w 2021 roku. Okazuje się, że wśród osłon wewnętrznych jednym ze sprzedażowych hitów są żaluzje. Na popularności zyskują przede wszystkim żaluzje z naturalnych materiałów, takich jak drewno i bambus. W przypadku osłon zewnętrznych producenci dostrzegają większe zainteresowanie klientów m.in. screenami oraz żaluzjami fasadowymi. W przypadku osłon zewnętrznych coraz powszechniejsza jest też automatyka.

Nie zabrakło też skrótu pozostałych informacji z branży stolarki, które publikowaliśmy w ostatnich dniach w serwisie ForumBranzowe.com. Sprawdziliśmy też notowania giełdowe, by w ramach zabawy Stoll Street sprawdzić poziom naszego wirtualnego portfela. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Omawiamy zakupy okien na potrzeby remontów w Polsce, kondycję rynku deweloperskiego oraz współpracę lidera okien drewnianych z wielką siecią handlową.

Plusy, minusy #27 – Rynek niemiecki w sezonie 2022

Plusy, minusy #27 – Rynek niemiecki w sezonie 2022

W pierwszym odcinku 2023 roku zapraszamy naszych słuchaczy w podróż po Niemczech. Głównym tematem jest tamtejsza branża stolarki po trzech pierwszych kwartałach sezonu 2022.

1