Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

Red.: |Data publikacji:

To już 125. odcinek podcastu Branżowisko, a w nim rozmawiamy sporo o montażystach stolarki, którzy mają ostatnio pełne ręce roboty. Czy są w stanie obsłużyć rosnący popyt na stolarkę? Czy nie zabraknie ekip montażowych? Czy wydłuży się czas oczekiwania na montaż? Szukamy odpowiedzi na te pytania. W audycji rozmawiamy też o targach, ponieważ we wrześniu odbyły się targi DREMA w Poznaniu oraz Équipbaie-Métalexpo w Paryżu. Byliśmy na obu wydarzeniach. Jak nasze wrażenia?

Sprawdziliśmy wśród rodzimych producentów, jakie trendy panują na rynku osłon w 2021 roku. Okazuje się, że wśród osłon wewnętrznych jednym ze sprzedażowych hitów są żaluzje. Na popularności zyskują przede wszystkim żaluzje z naturalnych materiałów, takich jak drewno i bambus. W przypadku osłon zewnętrznych producenci dostrzegają większe zainteresowanie klientów m.in. screenami oraz żaluzjami fasadowymi. W przypadku osłon zewnętrznych coraz powszechniejsza jest też automatyka.

Nie zabrakło też skrótu pozostałych informacji z branży stolarki, które publikowaliśmy w ostatnich dniach w serwisie ForumBranzowe.com. Sprawdziliśmy też notowania giełdowe, by w ramach zabawy Stoll Street sprawdzić poziom naszego wirtualnego portfela. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

W 177. odcinku podcastu Branżowisko opowiemy Wam o targach Glasstec, które odbyły się w dniach 20-23 września w Düsseldorfie. To wiodąca impreza branży szklarskiej, która została zorganizowana po raz pierwszy po czteroletniej przerwie związanej z pandemią.

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

W 176. odcinku podcastu Branżowisko gościmy w siedzibie firmy Roto Frank Okucia Budowlane. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 30-lecie obecności w Polsce, o czym porozmawialiśmy z Pawłem Szkodziakiem, dyrektorem ds. marketingu tej firmy.

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Powakacyjny odcinek podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” to przedsmak tematyki, która będzie poruszana podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022. Wydarzenie...

1