Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

Red.: PG |Data publikacji: 2021-09-20

W tym odcinku podcastu Branżowisko poszukujemy odpowiedzi na ważne pytanie: czy rosnące ceny stolarki odstraszają potencjalnych klientów? Rozmawialiśmy na ten temat z dystrybutorami okien i drzwi. Jaka była ich odpowiedź? Sprawdźcie sami!

Drugi temat skupia się na rynkach niemieckojęzycznych. ? W tym roku popyt na stolarkę w Niemczech, Austrii i Szwajcarii dynamicznie rośnie. Jednak w szerszej perspektywie obraz tych rynków w ostatniej dekadzie prezentuje się już znacznie gorzej. Jak wynika z danych zebranych przez Branchenradar.com, w ciągu ostatnich dziesięciu lat rynek okien rozwinął się dynamicznie tylko w Niemczech, a w Austrii i Szwajcarii popyt spadał średnio o około 1-2 procent rocznie. Jak twierdzi Branchenradar.com, należy skupić się na wzroście wartości sprzedaży. Według tamtejszych analityków można to osiągnąć m.in. poprzez sprzedaż produktów wysokomarżowych w postaci okien funkcjonalnych. Czy aby na pewno? Dyskutujemy o tym w tym odcinku podcastu.

Nie zabrakło oczywiście skrótu pozostałych ważnych informacji z branży stolarki, Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz naszej giełdowej zabawy, czyli Stoll Street. Na koniec oczywiście suchar!

Życzymy miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

W 128. odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o rynkach zagranicznych, bo na nich ciekawe ruchy, które można odnieść do polskiej branży stolarki. Zaczynamy od informacji z końca ubiegłego tygodnia – Dovista dopiero co przejęła niemiecką Grupę Weru, a już sprzedaje jedną z należących do niej firm.

Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

W 127. odcinku podcastu Branżowisko zapraszamy do naszego drugiego biura. Wszystko po to, by zaprezentować Wam, jak praktycznym rozwiązaniem są ścianki działowe wyposażone w szyby ze zmienną przeziernością (o efekcie „wow”, jakie robi ono na gościach, nie wspominając).

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki – to główne zagadnienia, jakie poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w swoim podcaście.

1