Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

Red.: PG |Data publikacji: 2021-09-13

W 123. odcinku podcastu zaczynamy od Oknoplastu, którego decyzja spotkała się z krytyką części pracowników. Firma ogłosiła  nowy regulamin premii frekwencyjnej, której wypłacenie uzależnia już nie tylko od obecności w pracy, ale też od posiadania świadectwa szczepień. Jednym to się podoba, drugim nie. Czy prawda leży po środku?

Drugim tematem jest szkło. Braki w surowcach, a co za tym idzie wzrost ich cen, komplikują sytuację całej branży budowlanej. Nie inaczej jest w branży szklarskiej, gdzie sytuacja stała się na tyle poważna, że od dłuższego czasu padają pytania, czy na rynku nie zabraknie szkła? Na szczęście z branży słychać uspokajające głosy na ten temat. Ponadto producenci szkła prowadzą wiele działań, by poprawić swoją rentowność. W Branżowisku opowiadamy o ostatnich transakcjach w tej gałęzi przemysłu.

Nie zabrakło oczywiście skrótu innych istotnych wiadomości, które były opublikowane w serwisie ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omawiamy z kolei wyniki firmy Małkowski-Martech, a w Stoll Street sprawdzamy, czy przełożyły się one na wyniki spółki. Oczywiście w naszej zabawie giełdowej sprawdzamy też wyniki innych spółek z branży stolarki. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

W tym odcinku podcastu Branżowisko poszukujemy odpowiedzi na ważne pytanie: czy rosnące ceny stolarki odstraszają potencjalnych klientów? Rozmawialiśmy na ten temat z dystrybutorami okien i drzwi. Jaka była ich odpowiedź? Sprawdźcie sami!

Branżowisko #122 – Najlepszy kwartał w historii. Porta nabiera rozpędu

Branżowisko #122 – Najlepszy kwartał w historii. Porta nabiera rozpędu

122. odcinek podcastu Branżowisko to już kolejny, w którym mamy dla Was niemal same pozytywne informacje. Zaczynamy od znakomitych informacji płynących od polskich producentów okien – II kwartał okazał się najlepszym eksportowo w historii branży!

Plusy, minusy #12 – rynek brytyjski

Plusy, minusy #12 – rynek brytyjski

Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki – to główne zagadnienia, jakie poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w swoim podcaście.

1