Branżowisko #122 – Najlepszy kwartał w historii. Porta nabiera rozpędu

Red.: |Data publikacji:

122. odcinek podcastu Branżowisko to już kolejny, w którym mamy dla Was niemal same pozytywne informacje. Zaczynamy od znakomitych informacji płynących od polskich producentów okien – II kwartał okazał się najlepszym eksportowo w historii branży! W tym czasie sprzedali oni za granicą 2,42 mln okien! Czy biorąc pod uwagę fakt, że zazwyczaj III i IV kwartał są najlepsze w czasie sezonu, możemy zakładać, że w drugiej połowie roku ten rekord zostanie pobity?

Drugim tematem są znakomite wyniki Porta KMI Poland. Po pierwszym półroczu firma uzyskała 341 mln zł przychodu i oznacza to wzrost o 30 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Jeżeli porównamy te przychody z wynikami I półrocza 2019 roku, to okazuje się, że wzrost wyniósł aż 50 proc. Siłą napędową dalszych wzrostów ma być budowa magazynu centralnego i nowoczesnego zakładu produkcyjnego. 

W szybkim zestawieniu innych informacji z serwisu ForumBranzowe.com również wiele pozytywnych newsów. Łyżką dziegciu w beczce miodu okazuje się wiadomość na temat rosnących cen materiałów budowlanych. Czy to szaleństwo cenowe się w końcu skończy?

Nie zabrakło oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym tym razem omawiamy wyniki finansowe firm Metal Union oraz Dormakaba. Z kolei w Stoll Street sprawdzamy wyniki spółek giełdowych z naszej branży. Na razie dość spokojnie, a większość ruchów ma charakter boczny. Czy taki stan będzie trwał długo?

Życzymy miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

W tym odcinku jednym z głównych tematów jest wykorzystywanie przez naszą branżę programów dotacyjnych na termomodernizację budynków. Coraz więcej producentów stolarki dostrzega w tym swoją szansę na poprawę sprzedaży.

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Omawiamy zakupy okien na potrzeby remontów w Polsce, kondycję rynku deweloperskiego oraz współpracę lidera okien drewnianych z wielką siecią handlową.

1