Branżowisko #122 – Najlepszy kwartał w historii. Porta nabiera rozpędu

Red.: PG |Data publikacji: 2021-09-06

122. odcinek podcastu Branżowisko to już kolejny, w którym mamy dla Was niemal same pozytywne informacje. Zaczynamy od znakomitych informacji płynących od polskich producentów okien – II kwartał okazał się najlepszym eksportowo w historii branży! W tym czasie sprzedali oni za granicą 2,42 mln okien! Czy biorąc pod uwagę fakt, że zazwyczaj III i IV kwartał są najlepsze w czasie sezonu, możemy zakładać, że w drugiej połowie roku ten rekord zostanie pobity?

Drugim tematem są znakomite wyniki Porta KMI Poland. Po pierwszym półroczu firma uzyskała 341 mln zł przychodu i oznacza to wzrost o 30 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Jeżeli porównamy te przychody z wynikami I półrocza 2019 roku, to okazuje się, że wzrost wyniósł aż 50 proc. Siłą napędową dalszych wzrostów ma być budowa magazynu centralnego i nowoczesnego zakładu produkcyjnego. 

W szybkim zestawieniu innych informacji z serwisu ForumBranzowe.com również wiele pozytywnych newsów. Łyżką dziegciu w beczce miodu okazuje się wiadomość na temat rosnących cen materiałów budowlanych. Czy to szaleństwo cenowe się w końcu skończy?

Nie zabrakło oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym tym razem omawiamy wyniki finansowe firm Metal Union oraz Dormakaba. Z kolei w Stoll Street sprawdzamy wyniki spółek giełdowych z naszej branży. Na razie dość spokojnie, a większość ruchów ma charakter boczny. Czy taki stan będzie trwał długo?

Życzymy miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

W 128. odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o rynkach zagranicznych, bo na nich ciekawe ruchy, które można odnieść do polskiej branży stolarki. Zaczynamy od informacji z końca ubiegłego tygodnia – Dovista dopiero co przejęła niemiecką Grupę Weru, a już sprzedaje jedną z należących do niej firm.

Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

W 127. odcinku podcastu Branżowisko zapraszamy do naszego drugiego biura. Wszystko po to, by zaprezentować Wam, jak praktycznym rozwiązaniem są ścianki działowe wyposażone w szyby ze zmienną przeziernością (o efekcie „wow”, jakie robi ono na gościach, nie wspominając).

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki – to główne zagadnienia, jakie poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w swoim podcaście.

1