Branżowisko #121 – Moc eksportu. Światowa premiera z udziałem Aliplastu

Red.: |Data publikacji:

To chyba najdłużej nagrywany odcinek w historii Branżowiska! Wszystko za sprawą nieustannych problemów technicznych, które spowodowały, że musieliśmy zmienić powiedzenie z „do trzech razy sztuka” na „do czterech razy sztuka”. Ostatecznie wszystko się udało i dzięki temu możemy podzielić się z Wami wieloma pozytywnymi informacjami z branży! Producenci drzwi odnotowują znaczne wzrosty sprzedaż zagranicznej, a Aliplast i Somfy mogą pochwalić się uczestnictwem w unikatowym na skalę światową projekcie. Razem z Saule Technology stworzyli pierwszą instalację nowatorskich łamaczy światła na fasadzie fabryki Aliplastu w Lublinie – to pierwsze komercyjne wdrożenie technologii perowskitowych ogniw słonecznych na świecie!

Nie zabrakło też dobrych wieści w naszym szybkim raporcie z najciekawszych newsów na stronie. Krótki Przegląd Ekonomiczny również przynosi same pozytywne informacje na temat wyników finansowych przedsiębiorstw z branży stolarki. Ten sezon zapowiada się naprawdę rewelacyjnie. A co na giełdzie? W ramach zabawy Stoll Street przeanalizowaliśmy notowania giełdowe spółek z naszej branży. Czy nasz wirtualny portfel nadal jest na plusie? Zobaczcie sami Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia.

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

1