Branżowisko #120 – Drzwi stalowe Erkado. Roszady w Eko-Oknach

Red.: PG |Data publikacji: 2021-08-23

To już 120. odcinek podcastu, a w nim kolejne dowody na to, że ten sezon jest bardzo udany dla naszej branży. Zaczynamy od firmy Erkado, która otworzyła swoją najnowszą inwestycję w swojej siedzibie w Gościeradowie. Mowa o nowej hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem administracyjnym, w której będą wytwarzane drzwi stalowe – to nowa grupa produktów w asortymencie producenta. Kolejnym tematem jest zmiana na fotelu prezesa Eko-Okien. Mateusz Kłosek zrezygnował z kierowania zarządem spółki. Kto jest jego następcą i jaką funkcję będzie pełnił obecnie właściciel firmy? Odpowiedzi znajdziecie w tym odcinku podcastu.

Nie zabrakło skrótu innych ważnych informacji z minionego tygodnia. Omawiamy informacje z takich firm jak: Swisspacer, Aluprof, Gealan, Velux Polska i Assa Abloy. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym rozmawiamy z kolei o wynikach finansowych producentów szkła (Saint-Gobain, NSG), producenta profili (Deceuninck) oraz producenta stolarki i ślusarki (Barillo, właściciela marki Stolbud).

Nie zabrakło oczywiście ubiegłotygodniowych notowań giełdowych naszych branżowych reprezentantów. To oczywiście w ramach naszego cyklu  Stoll Street. Zgodnie z branżowiskową tradycją na koniec suchar. Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

W 128. odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o rynkach zagranicznych, bo na nich ciekawe ruchy, które można odnieść do polskiej branży stolarki. Zaczynamy od informacji z końca ubiegłego tygodnia – Dovista dopiero co przejęła niemiecką Grupę Weru, a już sprzedaje jedną z należących do niej firm.

Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

W 127. odcinku podcastu Branżowisko zapraszamy do naszego drugiego biura. Wszystko po to, by zaprezentować Wam, jak praktycznym rozwiązaniem są ścianki działowe wyposażone w szyby ze zmienną przeziernością (o efekcie „wow”, jakie robi ono na gościach, nie wspominając).

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki – to główne zagadnienia, jakie poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w swoim podcaście.

1