Branżowisko #118 – Świetny rok producentów drzwi. Eko-Okna kończą budowę

Red.: PG |Data publikacji: 2021-08-09

W 118. odcinku Branżowiska głównym bohaterem są drzwi – okazuje się, że ten sezon znakomicie się zaczął dla polskich producentów. Wyraźnie zwiększyła się produkcja, eksport również był na sporym plusie.

Gdyby zestawić te wyniki tylko dla drzwi drewnianych, wzrosty byłyby jeszcze bardziej okazałe! O jakich liczbach i wzrostach mowa? Szczegóły w tym odcinku podcastu. Drugim tematem audycji są Eko-Okna i dobiegająca końca duża inwestycja – już wkrótce zostanie do użytku nowa hala o powierzchni ponad 44 tys. mkw. Całość prac i otwarcie hali planowane jest już na połowę września. Najnowsza hala producenta z Kornic przeznaczona będzie przede wszystkim do produkcji stolarki drewnianej.

Nie zabrakło też skrótu pozostałych wydarzeń z ubiegłego tygodnia oraz kilku nadprogramowych wątków, które przy audycjach nagrywanych „na żywo” zdarzają się wbrew zapisom scenariusza. Ponadto, już uwzględnione w scenariuszu cykle: Krótki Przegląd Ekonomiczny i Stoll Street. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

W 128. odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o rynkach zagranicznych, bo na nich ciekawe ruchy, które można odnieść do polskiej branży stolarki. Zaczynamy od informacji z końca ubiegłego tygodnia – Dovista dopiero co przejęła niemiecką Grupę Weru, a już sprzedaje jedną z należących do niej firm.

Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

W 127. odcinku podcastu Branżowisko zapraszamy do naszego drugiego biura. Wszystko po to, by zaprezentować Wam, jak praktycznym rozwiązaniem są ścianki działowe wyposażone w szyby ze zmienną przeziernością (o efekcie „wow”, jakie robi ono na gościach, nie wspominając).

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki – to główne zagadnienia, jakie poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w swoim podcaście.

1