Branżowisko #115 – Najważniejsze kierunki eksportowe. Wielka wymiana okien

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu wypełniony jest po brzegi pozytywnymi informacjami! Rozpoczynamy od listy topowych importerów polskiej stolarki na świecie. Okazuje się, że na najważniejszych dla naszego eksportu rynkach zaliczyliśmy w 2020 roku wzrosty, które spowodowały, że Polska była jedynym spośród dużych europejskich eksporterów stolarki, który w 2020 roku był na plusie. Poznajcie listę TOP 10 największych odbiorców polskich okien i drzwi.

Druga z głównych wiadomości doskonale koreluje z pierwszą – dwie niemieckie organizacje branżowe przygotowały raport z którego lektury wynika, że aż 235 milionów jednostek okiennych w Niemczech kwalifikuje się do wymiany w celu poprawy bilansu energetycznego budynków! Dlaczego to tak dobra wiadomość dla rodzimych firm? Ponieważ Niemcy to eksportowy rynek numer jeden dla polskiej stolarki – w ubiegłym roku polscy producenci sprzedali na tym rynku 2,95 mln sztuk okien o wartości 649 mln euro. Tak duża liczba okien kwalifikujących się u naszych zachodnich sąsiadów na wymianę to z kolei sygnał, że popyt na nasze okna może znacznie wzrosnąć w najbliższych latach!

Nie zapomnieliśmy oczywiście wspomnieć o innych najważniejszych informacjach, które pojawiły się w serwisie ForumBranzowe.com w ostatnim tygodniu. Krótki Przegląd Ekonomiczny w 115. odcinku podcastu Branżowisko skupia się z kolei na wynikach finansowych następujących firm: Pozbud, Grupa Würth, Rodenberg oraz Deceuninck. Niestety giełda była w tamtym tygodniu na minusie – jak wpłynęło to na nasz portfel inwestycyjny z zabawy Stoll Street, w której inwestujemy wirtualne pieniądze w akcje spółek z branży stolarki? Sprawdźcie sami!

PS Na koniec oczywiście suchar!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stałą siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu.

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Branżowisko #169 – Kolejny program wymiany stolarki. Polska światowym liderem eksportu

Odcinek numer 169 to druga z rzędu audycja, której głównym tematem jest program zachęcający Polaków do prac termomodernizacyjnych, w tym do wymiany stolarki. Tym razem omawiamy program „Ciepłe mieszkanie”, który skierowana jest do właścicieli lokali w budownictwie wielorodzinnym,

Branżowisko #168 – Czyste powietrze napędzi popyt? Rekordowe zamówienie Eko-Okien.

Branżowisko #168 – Czyste powietrze napędzi popyt? Rekordowe zamówienie Eko-Okien.

Gwiazdą 168. odcinka Branżowiska jest program Czyste Powietrze, który doczekał się kolejnych modyfikacji. Dzięki temu ma być coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Czy branża stolarki na tym skorzysta?

1