Branżowisko #113 – Spadek sprzedaży okien w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Niestety trzynastka w numerze odcinka zobowiązuje – tym razem podcast zaczynamy od kiepskich wieści. W 2020 roku sprzedano w Polsce tylko 6,6 mln okien, a to oznacza, że sprzedano ich najmniej od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z czego wynikają te problemy i jakie są nasze przewidywania dla tego sezonu? Szczegóły w audycji.

Ponadto omawiamy inny temat, który pokazuje trudności i wyzwania związane z tym sezonem – popyt na szyby zespolone cały czas rośnie, ale przez braki szkła na rynku, wiele firm zastanawia się nad realizacją inwestycji w moce produkcyjne. Czy to sprawi, że branża stolarki będzie przez dłuższy czas się borykać z problemami związanymi z wydłużającymi się terminami dostaw?

W audycji nie zabrakło oczywiście przeglądu ciekawych artykułów, które opublikowaliśmy w naszym serwisie ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omawiamy z kolei ostatnie wyniki finansowe i inwestycje takich firm jak QDS24, Polflami Press Glass. Nie zabrakło też analizy wyników giełdowych firm z naszej branży w ramach naszej zabawy Stoll Street. Na koniec oczywiście suchar, który, mamy nadzieję, nieco poprawi humory po trudnych tematach z początku tego podcastu.  

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1