Branżowisko #110 – Rośnie eksport drzwi. Dlaczego drożeją okucia?

Red.: PG |Data publikacji: 2021-06-14

110. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy od bardzo dobrych wieści! Jak wynika z danych zebranych przez Centrum Analiz Branżowych, od stycznia do marca 2021 roku wyeksportowano z Polski 1,23 mln sztuk drzwi, a to oznacza wzrost dynamiki eksportu o 26,7 proc. w porównaniu do I kwartału 2020 roku. Najlepszy w pierwszym kwartale okazał się marzec, w którym dynamika przekroczyła aż 50 procent! Omawiamy te dane i dyskutujemy na temat nadchodzących miesięcy.

Drugi temat jest niestety znacznie mniej pozytywny… Stal jest jednym z surowców, który drastycznie podrożał w ostatnich miesiącach. Z tego metalu wytwarzane są m.in. okucia i wzmocnienia dla okien. Dlaczego ceny stali tak bardzo rosną? Tłumaczymy w audycji. Przy okazji przytaczamy opinie przedstawicieli branży, którzy starają się określić, kiedy szaleństwo cenowe w przypadku stali się w końcu skończy.

Tym razem, wbrew nazwie, Krótki Przegląd Ekonomiczny wcale nie był taki krótki, a wszystko za sprawą aktualnych wyników finansowych aż sześciu firm z branży stolarki. Przy okazji zrobiliśmy szybki przegląd ciekawych informacji z naszego serwisu ForumBranzowe.com. Na koniec, a jakże, suchar!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

To już 125. odcinek podcastu Branżowisko, a w nim rozmawiamy sporo o montażystach stolarki, którzy mają ostatnio pełne ręce roboty. Czy są w stanie obsłużyć rosnący popyt na stolarkę? Czy nie zabraknie ekip montażowych? Czy wydłuży się czas oczekiwania na montaż?

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

W tym odcinku podcastu Branżowisko poszukujemy odpowiedzi na ważne pytanie: czy rosnące ceny stolarki odstraszają potencjalnych klientów? Rozmawialiśmy na ten temat z dystrybutorami okien i drzwi. Jaka była ich odpowiedź? Sprawdźcie sami!

Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

W 123. odcinku podcastu zaczynamy od Oknoplastu, którego decyzja spotkała się z krytyką części pracowników. Firma ogłosiła  nowy regulamin premii frekwencyjnej, której wypłacenie uzależnia już nie tylko od obecności w pracy, ale też od posiadania świadectwa szczepień.

1