Branżowisko #109 – Eko-Okna inwestują poza Kornicami. Aluplast zwiększa moce produkcyjne

Red.: PG |Data publikacji: 2021-06-07

Tym razem bohaterem odcinka jest firma Eko-Okna, czyli największy producent okien PCW w Europie. Przedsiębiorstwo osiągnęło w I kwartale 2021 roku znakomite rezultaty – przychody wzrosły aż o 44 proc. w porównaniu do I kwartału 2020 roku, przekraczając wartość 600 mln zł. Udało się jednocześnie utrzymać około 10-proc. rentowność netto uzyskaną w sezonie 2020. Zysk netto, który w I kwartale tego roku był nawet trzykrotnie wyższy niż w I kwartale 2020 roku, wyniósł tym razem ponad 63 mln zł. Eko-Okna nie zwalniają również tempa pod względem inwestycji. Producent z Kornic zakupił w Wodzisławiu Śląskim 17 ha terenu inwestycyjnego, na którym ma docelowo powstać nowy zakład produkcyjny. Według zapewnień Mateusza Kłoska, prezesa Eko-Okien, nowe hale miałyby zostać postawione w przyszłym roku, a start produkcji planowany jest na wrzesień 2022. W nowym zakładzie zatrudnienie może znaleźć około 1000 pracowników.

Ponadto omawiamy nową inwestycję Aluplastu, który w Nagradowicach pod Poznaniem rozpoczął drugi etap budowy nowej fabryki. W tym etapie powstanie nowa hala produkcyjna, mieszalnia surowca oraz pomieszczenia techniczne. Łączna powierzchnia wyniesie ok 20 tys. mkw. Jak poinformowali nas przedstawiciele firmy, w nowej hali będzie możliwość instalacji aż 50 linii do produkcji profili okiennych z PCW!

Oprócz pozytywnych informacji na temat inwestycji naszych firm z branży rozmawiamy też o ciekawych artykułach, które ukazały się w naszym serwisie internetowym ForumBranzowe.com oraz śledzimy najświeższe informacje ekonomiczne firm z branży. Nie zabrakło też „Stoll Street”, czyli nasze giełdowej zabawy ze spółkami z branży stolarki w tle. Na koniec oczywiście suchar!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #134- Liderzy stolarki 2021. ML System w nowej erze

Branżowisko #134- Liderzy stolarki 2021. ML System w nowej erze

Ten odcinek Branżowiska rozpoczynamy od firm, które weszły w ten sezon jako liderzy w swoich segmentach. Wszystko za sprawą Gali Liderów Stolarki, która odbyła się w trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021. Które przedsiębiorstwa są największe w polskiej branży stolarki? Przekonajcie się sami!

Branżowisko #133 – Podsumowanie OFS Jesień 2021. Siła medialna marek

Branżowisko #133 – Podsumowanie OFS Jesień 2021. Siła medialna marek

W poprzednim odcinku zapowiadaliśmy Ogólnopolskie Forum Stolarki Online Jesień 2021, a w tym podsumowujemy to dwudniowe wydarzenie. Jakie tematy wybrzmiały na tym wielkim spotkaniu polskiej branży stolarki? Które wystąpienia zapadły w pamięć? Jak z naszej perspektywy wygląda ocena OFS?

Polskie Miasta Przyszłości 2050 – Karol Klos o zmierzchu betonozy

Polskie Miasta Przyszłości 2050 – Karol Klos o zmierzchu betonozy

W jednym z odcinków cyklu Polskie Miasta Przyszłości 2050 przygotowywanym przez Saint-Gobain gościem był Karol Klos, prezes zarządu Centrum Informacji Branżowej i współprowadzący podcastu Branżowisko.

1