Branżowisko #103 – Echa OFS 2021 Online. Internauci wybrali zwycięzcę StolArchi

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu Branżowisko zdominowało Ogólnopolskie Forum Stolarki 2021 Online. Wielkie spotkanie naszej branży, które odbyło się w dniach 20-21 kwietnia 2021 r. przyciągnęło setki uczestników. Głównym tematem były perspektywy rozwoju rynku stolarki do 2030 roku, zarówno pod względem dystrybucji, marketingu, jak i uwarunkowań prawnych.

A prognozy w perspektywie nadchodzącej dekady wydają się być znakomite. Według szacunków Centrum Analiz Branżowych popyt na okna może wzrosnąć w Europie ponad dwukrotnie! Wszystko za sprawą programów unijnych, które w ramach Europejskiego Zielonego Ładu będą wspierały termomodernizację budynków i wymianę starej stolarki na nowoczesną o dobrych parametrach termicznych. Z branżowych dyskusji podczas OFS 2021 Online wynika, że e-commerce będzie wsparciem dla standardowej sieci sprzedaży, a nie konkurencją dla niej. Jakie jeszcze wnioski płyną z tego wielkiego spotkania branży stolarki? O tym w najnowszym odcinku podcastu.

Omawiamy też internetową część konkursu StolArchi. Które produkty ze świata stolarki najbardziej przypadły do gustu czytelnikom serwisu ForumBranzowe.com i uzyskały najwięcej głosów? Zdradzimy Wam w tej audycji.

Ponadto polecamy ciekawe tematy z naszego serwisu, w tym ważną zmianę personalną w firmie Wiśniowski. Nie zapomnieliśmy też o spółkach giełdowych z branży stolarki, które omawiamy w ramach naszego wirtualnego portfela. Kto był na plusie, kto na minusie i czy udało nam się utrzymać dobrą passę? O tym w naszym Stoll Street. Oczywiście nie zabrakło też Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego jak i suchara. Życzymy miłego słuchania!

PS Niestety przez awarię techniczną jakość tego odcinka odbiega od naszego standardu. Serdecznie za to przepraszamy!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1