Branżowisko #102 – Ministerstwo Rozwoju patronem OFS 2021. Alsecco zatrudnia i eksportuje do USA

Red.: |Data publikacji:

102. odcinek podcastu rozpoczynamy od Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online, które odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2021 roku. Przedstawiciele najbardziej znaczących firm w branży stolarki spotkają się na tym najważniejszym wydarzeniu branżowym tego roku, by omówić najistotniejsze tematy, poznać najświeższe wyniki oraz przedyskutować palące problemy. Spotkania te przyzwyczaiły już wszystkich do tego, że poruszana w trakcie nich tematyka bardzo trafnie odpowiada na aktualne potrzeby polskiej stolarki. Partnerem merytorycznym Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online został Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu (KOZK). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło z kolei Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

W tym odcinku możecie też premierowo zobaczyć efekt rebrandingu marki Aluprof!!!

Ponadto omawiamy rozwój firmy Alsecco z Nysy. Ten producent stolarki ma w planach zatrudnienie kilkudziesięciu pracowników w dziale produkcji. Niedawno też firma rozpoczęła eksport do USA. Pierwszy transport ruszył w kwietniu. Do Stanów Zjednoczonych zostały wysłane dwa kontenery, w których znajdowało się 128 sztuk okien z grupy premium. Prezentujemy też rynkową nowość firmy Aliplast. Wprowadziła ona właśnie do swojej oferty pełną gamę zewnętrznych rolet aluminiowych, zarówno adaptacyjnych, jak i podtynkowych.

Nie zabrakło też oczywiście przeglądu innych ciekawych tematów z serwisu ForumBranzowe.com, Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, jak i naszego nowego elementu podcastu, czyli analizy naszego wirtualnego portfela giełdowego, którego środki zainwestowaliśmy w spółki z branży stolarki. Od teraz dział ten będzie funkcjonował pod nazwą Stoll Street. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!
 

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1