Branżowisko #100 – Miliard w dwa lata. Zabraknie profili PCW?

Red.: PG |Data publikacji: 2021-04-05

„Nic dwa razy się nie zdarza. I nie zdarzy” – pisała Wisława Szymborska i te słowa doskonale pasują do tego odcinka podcastu Branżowisko. Taki jubileusz zdarza się bowiem tylko raz – to setny odcinek naszego podcastu! Ten epizod jest zapowiedzią zmian, które wprowadzamy do audycji. Nie będzie to rewolucja, a ewolucja dotychczasowej formuły. Przekonajcie się sami, co przygotowaliśmy.

W setnym odcinku podcastu wspominamy najzabawniejsze wpadki i najciekawsze momenty Branżowiska. Dlaczego jeden z odcinków bardzo mocno związany jest z mistrzostwami świata w koszykówce? Kiedy i dlaczego musimy montować podcast po nocach i z jakiego powodu musieliśmy niektóre odcinki nagrywać kilka razy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym epizodzie.

Ponadto rozmawiamy o firmie Porta, która nie dość, że może pochwalić się znakomitymi wynikami za I kwartał 2021 r., to na dodatek ma bardzo ambitne plany na najbliższe dwa lata. Gdyby udało się je temu producentowi drzwi zrealizować, dołączyłby do elitarnego grona firm z branży! Drugim głównym tematem odcinka jest problem braku surowców, który dotknął producentów profili PCW. Okazuje się jednak, że brak materiałów jest problemem nie tylko profilowców – borykają się z nim także inni producenci z naszej branży.

Ponadto polecamy wybrane artykuły z naszego serwisu internetowego, których nie możecie przegapić. Oczywiście nie zabrakło też Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego  -tym razem omawiamy wyniki finansowe takich firm jak: Akzo Nobel, Sanok Rubber, VKR Holding, Aluplast oraz Stollar. Na koniec oczywiście suchar – ta tradycja się już pewnie nie zmieni.

Życzymy miłego słuchania/oglądania i, korzystając z okazji, Wesołych Świąt Wielkanocnych – w końcu mamy Wielki Poniedziałek!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

W tym odcinku podcastu Branżowisko poszukujemy odpowiedzi na ważne pytanie: czy rosnące ceny stolarki odstraszają potencjalnych klientów? Rozmawialiśmy na ten temat z dystrybutorami okien i drzwi. Jaka była ich odpowiedź? Sprawdźcie sami!

Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

W 123. odcinku podcastu zaczynamy od Oknoplastu, którego decyzja spotkała się z krytyką części pracowników. Firma ogłosiła  nowy regulamin premii frekwencyjnej, której wypłacenie uzależnia już nie tylko od obecności w pracy, ale też od posiadania świadectwa szczepień.

Branżowisko #122 – Najlepszy kwartał w historii. Porta nabiera rozpędu

Branżowisko #122 – Najlepszy kwartał w historii. Porta nabiera rozpędu

122. odcinek podcastu Branżowisko to już kolejny, w którym mamy dla Was niemal same pozytywne informacje. Zaczynamy od znakomitych informacji płynących od polskich producentów okien – II kwartał okazał się najlepszym eksportowo w historii branży!

1