Branżowisko #100 – Miliard w dwa lata. Zabraknie profili PCW?

Red.: PG |Data publikacji: 2021-04-05

„Nic dwa razy się nie zdarza. I nie zdarzy” – pisała Wisława Szymborska i te słowa doskonale pasują do tego odcinka podcastu Branżowisko. Taki jubileusz zdarza się bowiem tylko raz – to setny odcinek naszego podcastu! Ten epizod jest zapowiedzią zmian, które wprowadzamy do audycji. Nie będzie to rewolucja, a ewolucja dotychczasowej formuły. Przekonajcie się sami, co przygotowaliśmy.

W setnym odcinku podcastu wspominamy najzabawniejsze wpadki i najciekawsze momenty Branżowiska. Dlaczego jeden z odcinków bardzo mocno związany jest z mistrzostwami świata w koszykówce? Kiedy i dlaczego musimy montować podcast po nocach i z jakiego powodu musieliśmy niektóre odcinki nagrywać kilka razy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym epizodzie.

Ponadto rozmawiamy o firmie Porta, która nie dość, że może pochwalić się znakomitymi wynikami za I kwartał 2021 r., to na dodatek ma bardzo ambitne plany na najbliższe dwa lata. Gdyby udało się je temu producentowi drzwi zrealizować, dołączyłby do elitarnego grona firm z branży! Drugim głównym tematem odcinka jest problem braku surowców, który dotknął producentów profili PCW. Okazuje się jednak, że brak materiałów jest problemem nie tylko profilowców – borykają się z nim także inni producenci z naszej branży.

Ponadto polecamy wybrane artykuły z naszego serwisu internetowego, których nie możecie przegapić. Oczywiście nie zabrakło też Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego  -tym razem omawiamy wyniki finansowe takich firm jak: Akzo Nobel, Sanok Rubber, VKR Holding, Aluplast oraz Stollar. Na koniec oczywiście suchar – ta tradycja się już pewnie nie zmieni.

Życzymy miłego słuchania/oglądania i, korzystając z okazji, Wesołych Świąt Wielkanocnych – w końcu mamy Wielki Poniedziałek!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #101 – Ekspansja Eko-Okien. Dla kogo nagroda architektów?

Branżowisko #101 – Ekspansja Eko-Okien. Dla kogo nagroda architektów?

Drugą setkę podcastu Branżowisko rozpoczyna temat poświęcony największemu producentowi stolarki PCW w Europie. Lokalne media donoszą, że Eko-Okna są ponoć zainteresowane budową nowej hali w Wodzisławiu Śląskim. Czy rzeczywiście firma miałaby przenieść część produkcji poza swoją siedzibę w Kornicach?

Plusy, minusy #7 – Eksport stolarki 2020

Plusy, minusy #7 – Eksport stolarki 2020

Głównym tematem tego odcinka podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” są wyniki polskiego eksportu w 2020 roku. Jak Polska wypadła na tle innych europejskich potęg stolarki?

Branżowisko #99 – Najlepsi pracodawcy. Lider PCW

Branżowisko #99 – Najlepsi pracodawcy. Lider PCW

To już ostatni odcinek z dwucyfrową numeracją, a w nim o liście najlepszych pracodawców - Poland’s Best Employers 2021. W kategorii firm budowlanych "nasi" zajęli wysokie pozycje. W zestawieniu ogólnopolskim jest już niestety gorzej - tylko jedno przedsiębiorstwo uplasowało się w pierwszej setce.

1