Dwa smart locki nagrodzone

Autor: |Data publikacji:

Dwa ultranowoczesne zamki do drzwi, jeden marki Gerda i drugi marki Yale, zostały tegorocznymi laureatami prestiżowego konkursu iF Design Award. Do konkursu wpłynęło niemal 10 tysiecy zgloszeń z całego świata, a zamki wyróżniono w kategorii Product Design – Building Technology.

Smart Lock Linus® to odpowiedź firmy Yale na rosnące zapotrzebowanie na wysoce estetyczne rozwiązania inteligentnego domu. Linus® oferuje elegancki, praktyczny design i zapewnia konsumentom elastyczność i wygodę w ich zabieganym życiu. Yale to jedna z najstarszych, międzynarodowych marek na świecie, pochodząca z USA i najbardziej znana firma w branży zamków. Na początku XX wieku firma rozwinęła się na całym świecie i zatrudniała ponad 12 000 osób. W sierpniu 2000 roku firma Yale została zakupiona przez grupę ASSA ABLOY.

 

Smart Lock tedee to z kolei dzieło polskich inżynierów z firmy Gerda. Przekonuje do siebie minimalistycznym wyglądem zewnętrznym, pozostającym w harmonii z wysoce zaawansowaną inżynierią wewnętrzną. Spośród innych produktów najbardziej wyróżnił się swoją formą i łatwością użytkowania. Łączy najnowsze technologie i wysoką jakość, gwarantowaną przez firmę GERDA. Dzięki inteligentnemu zamkowi tedee można otwierać i zamykać drzwi za pomocą smartfona lub udostępniać klucze bliskim, choćby z drugiego końca świata. Projektantem zamka tedee jest inżynier Gerdy, pan Alexander Litwiński, który tak mówi o pracy nad nim:

Poprzeczka była postawiona niezwykle wysoko, ponieważ tedee z założenia miał wprowadzać nową jakość na rynku inteligentnych zamków. Gdybyśmy mierzyli czas od etapu pierwszej koncepcji do świeżo wyprodukowanego smartlocka stojącego na biurku, gotowego do zaoferowania klientowi, projekt zajął ponad trzy lata pracy dużego zespołu. Czas pokazał, że nie wszystko zawsze dało się przewidzieć, a dopracowanie koncepcji zamka wymagało dużej elastyczności i otwartości na konfrontację z rzeczywistymi możliwościami technologii. W roli projektanta pojawiałem się na kolejnych etapach rozwoju koncepcji inżynierskiej i koncepcji oprogramowania. Wyznaczając jasne i nieprzekraczalne granice, stworzyły one pole, po którym mogłem się poruszać. Dzięki wytężonej pracy zespołu projektowego udało się stworzyć najmniejszy na świecie smartlock, który jednocześnie jest najmocniejszym, najbardziej wydajnym i najmniej awaryjnym urządzeniem tego typu dostępnym na rynku.