Branża stolarki w grupie najprężniej inwestujących

Red.: |Data publikacji:

Miniony rok był bardzo dobry pod kątem inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych. W kilku z nich największe nakłady deklarowały firmy z branży stolarki otworowej.

Największa pod kątem wydanych decyzji i deklarowanej wartości wydatków jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE). To kolejny raz, gdy ta strefa zajmuje pierwsze miejsce w rocznym zestawieniu.  W minionym roku decyzje o budowach, modernizacji itd. w tej strefie opiewały na wartość ponad 5,35 mld zł. Firmy, które decydowały się na rozwój, reprezentują m.in. branżę stolarki otworowej. Tak jak w zeszłym roku, w gronie największych inwestorów na terenie KSSE są Eko-Okna, do tej grupy zalicza się także Press Glass.

Foto: Eko-Okna

W krakowskiej strefie jednym z największych inwestorów jest Grupa Kęty, wysokość deklarowanych nakładów tej spółki to ok. 220 mln zł. Z kolei w regionie warmińsko-mazurskim do grupy największych firm, które będą się rozwijać należy Porta KMI, która zaplanowała wydatki na poziomie 210 mln zł. Top inwestorami w słupskiej strefie są Kronospan i Romb, o wydatkach tej drugiej firmy można przeczytać TUTAJ.

Strefy, w których wartość deklarowanych inwestycji przekracza cztery miliardy złotych, to: słubicko-kostrzyńska (ponad 5 mld zł), wałbrzyska (4,8 mld zł), a także łódzka (4,6 mld zł). Dziennik Puls Biznesu informuje, że w minionym roku padł rekord pod względem deklarowanych wartości wydatków we wszystkich strefach – było to 37,3 mld zł.

Zobacz również

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

W najbliższym czasie spodziewać się można większego zainteresowania dotacjami z programu Czyste Powietrze, gdyż zwiększone zostaną stawki dofinansowania kosztów kwalifikowanych.

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum podsumowało pierwsze półrocze pod względem finansowym. Spółka ma także nowego prezesa, został nim Paweł Piotrowski.

Wielkie premiery w Gliwicach

Wielkie premiery w Gliwicach

MACO Polska rozpoczyna dziś swoją trasę po Polsce z mobilnym showroomem. Pierwszy przystanek – siedziba firmy w Gliwicach. Goście będą mogli zapoznać się ze światowymi premierami firmy, które nie były jeszcze publicznie prezentowane.

1