Branża stolarki w grupie najprężniej inwestujących

Red.: MR |Data publikacji: 2022-01-11

Miniony rok był bardzo dobry pod kątem inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych. W kilku z nich największe nakłady deklarowały firmy z branży stolarki otworowej.

Największa pod kątem wydanych decyzji i deklarowanej wartości wydatków jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE). To kolejny raz, gdy ta strefa zajmuje pierwsze miejsce w rocznym zestawieniu.  W minionym roku decyzje o budowach, modernizacji itd. w tej strefie opiewały na wartość ponad 5,35 mld zł. Firmy, które decydowały się na rozwój, reprezentują m.in. branżę stolarki otworowej. Tak jak w zeszłym roku, w gronie największych inwestorów na terenie KSSE są Eko-Okna, do tej grupy zalicza się także Press Glass.

Foto: Eko-Okna

W krakowskiej strefie jednym z największych inwestorów jest Grupa Kęty, wysokość deklarowanych nakładów tej spółki to ok. 220 mln zł. Z kolei w regionie warmińsko-mazurskim do grupy największych firm, które będą się rozwijać należy Porta KMI, która zaplanowała wydatki na poziomie 210 mln zł. Top inwestorami w słupskiej strefie są Kronospan i Romb, o wydatkach tej drugiej firmy można przeczytać TUTAJ.

Strefy, w których wartość deklarowanych inwestycji przekracza cztery miliardy złotych, to: słubicko-kostrzyńska (ponad 5 mld zł), wałbrzyska (4,8 mld zł), a także łódzka (4,6 mld zł). Dziennik Puls Biznesu informuje, że w minionym roku padł rekord pod względem deklarowanych wartości wydatków we wszystkich strefach – było to 37,3 mld zł.

Zobacz również

Secil rozważa produkcję uszczelek w Polsce

Secil rozważa produkcję uszczelek w Polsce

Secil podsumował miniony rok. Firma odnotowała wzrost kolejny rok z rzędu. W minionym sezonie wzrost wartości sprzedaży był o 19 proc.

NSG będzie korzystać w Polsce z zielonej energii

NSG będzie korzystać w Polsce z zielonej energii

NSG w Polsce korzystać będzie z energii odnawialnej. Firma podpisała właśnie umowę na zakup energii wytwarzanej z farm wiatrowych w naszym kraju.

Ceny okien spadły na początku roku

Ceny okien spadły na początku roku

Centrum Analiz Branżowych regularnie monitoruje ceny okien w Polsce. Najnowsza analiza wskazuje, że ceny okien nie tylko przestały rosnąć, ale wręcz spadły w porównaniu z jesienią 2021 roku.

1