Branża po raz kolejny zbiera dla WOŚP

Red.: |Data publikacji:

Do zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak co roku dołączyła się także branża stolarki otworowej. Firmy w różny sposób zbierają datki na cel charytatywny.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się już po raz 31, a tegoroczny finał zaplanowano na 29 stycznia. Tym razem zbiórka organizowana jest pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!”. W całej Polsce, ale także w wielu innych krajach datki zbierają wolontariusze, ponadto można wziąć udział we wszelkiego rodzaju aukcjach. W zbiórkę pieniędzy angażują się także firmy, w tym także producenci i dostawcy z branży stolarki otworowej. Firmy najczęściej organizują aukcje, by zebrane pieniądze przekazać na rzecz fundacji.

Wikęd z Wejherowa wystawił na aukcję swoje drzwi zewnętrzne z linii Optimum. Produkt sprzedawany jest wraz z ciepłą ościeżnicą. W aukcji uczestniczy kilka osób, a zakończenie licytacji firma wyznaczyła na 6 lutego. Aukcję prowadził także Empol. Firma jak co roku wspiera zbiórkę i w tym roku wystawiła na sprzedaż dwie torby sportowe z gadżetami firmy. Jedna z toreb była licytowana pod postem Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini. Aukcja zakończyła się 27 stycznia.

Wkręt-Met z kolei angażuje się w działanie WOŚP już od dwudziestu lat. I podobnie, jak w minionych latach, firma zamierza licytować „Złote serduszko”. W tym roku dodatkowo Wkręt-Met przekazał na aukcję obrazy wykonane z… wkrętów własnej produkcji. To dwa dzieła, inspirowane największymi pracami malarstwa światowego, m.in. obrazem pt: Mężczyzna w czerwonym turbanie Jana van Eycka.

Aukcja All Windows Group, Allegro

All Windows Group z kolei przekazał na licytację vouchery na zakup okien, drzwi, rolet lub bram. Łączna wartość voucherów wynosi 10 tys. zł. Wystawione są one na licytacji, a realizacja voucherów odbędzie się w nyskim salonie producenta.

KRISPOL WOŚP - brama

 

Krispol wspiera znów WOŚP od 25 lat. W tym roku firma wspiera nie tylko lokalne zbiórki, ale też wystawiła na aukcję Allegro koszulkę mundialową z wizerunkiem swojego ambasadora Łukasza Piszczka. Krispol prowadzi też aukcję bramy garażowej z podpisem piłkarza. Ponadto, tak jak w latach ubiegłych, producent z Wrześni założył specjalną eSkarbonkę Krispol, dzięki której można wpłacić dowolną kwotę i wesprzeć akcję walki z sepsą w wygodny sposób. W akcje angażuje się także od wielu lat Gebhardt Stahl, organizując zbiórki pieniędzy. Tak, jak wiele innych firm z naszej branży.

Zobacz również

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Alipast na dachu swoich zakładów w Lublinie buduje instalację fotowoltaiczną, będzie to jedna z większych w Polsce.

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

1