Bohaterowie sukcesu gospodarczego

Red.: RK |Data publikacji: 2019-05-11

Prezydent RP i Prezes Rady Ministrów docenili zasługi przedsiębiorców branży stolarki budowlanej, honorując ich przedstawicieli Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 

Wśród nagrodzonych w ostatnich dniach znaleźli się: założyciel i prezes zarządu Selena SA – Krzysztof Domarecki, założyciel i prezes zarządu Drutex SA – Leszek Gierszewski, prezes zarządu Oknoplast Kraków – Mikołaj Placek, założyciel i prezes zarządu Wiśniowski SA – Andrzej Wiśniowski oraz założyciel i prezes zarządu Fakro SA – Ryszard Florek.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii wręczając medale zasłużonym przedsiębiorcom, powiedziała: Jesteście bohaterami naszej wolności i naszego sukcesu gospodarczego (…). Dzięki przedsiębiorcom jesteśmy dziś drugą najszybciej rozwijającą się gospodarką w Europie.

Te słowa można odnieść do każdego przedsiębiorcy branży stolarki, którzy również są bohaterami naszego sukcesu gospodarczego. Miejmy nadzieję, że Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości z czasem trafią również do nich. My w każdym razie gratulujemy sukcesu wyróżnionym, ale też wszystkim, którzy na ten polski sukces zapracowali.

Krzysztof Domarecki: Cieszę się, że Pan Premier docenia wkład przedsiębiorców w umacnianie Państwa Polskiego. W krajach o długiej tradycji przedsiębiorczości zarówno władze oraz administracja, jak i sami przedsiębiorcy mają głęboko zakodowaną świadomość, że rodzima przedsiębiorczość jest czynnikiem stabilizującym państwo wewnętrznie i umacniającym je na arenie międzynarodowej. Od 2000 roku Selena rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne. (..) Wszędzie na świecie jesteśmy znani jako firma polska, a nasze wyroby sprzedajemy do ponad 70 krajów pod marką Tytan.

Andrzej WiśniowskiTo wielka radość, że w tak ważnym dla naszego kraju czasie Pan Prezydent pamiętał o przedsiębiorcach, którzy od transformacji ustrojowej skupili się na budowaniu gospodarczej siły Polski. Jestem dumny, że dziś w Europie marka WIŚNIOWSKI kojarzona jest z naszym krajem. Wysiłek, który od tylu lat wkładamy w tworzenie naszych produktów, to praca, która buduje pozytywny wizerunek nie tylko firmy, ale całego polskiego biznesu na świecie. Mam nadzieję, że rozpoczynamy kolejne, jeszcze lepsze sto lat historii naszej ojczyzny.

Leszek Gierszewski:Jestem zaszczycony przyznanym odznaczeniem. To przemiłe uczucie trzymać w ręku takie wyróżnienie. Nagrodę traktuję jako uhonorowanie całej firmy. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom DRUTEXU, którzy przez ostatnie 30 lat wraz ze mną pracowali nad naszym wspólnym sukcesem. To dzięki ich wyjątkowemu zaangażowaniu w realizowane projekty i ciężkiej pracy dzisiaj wspólnie cieszymy się tym medalem.

Mikołaj PlacekCzuję się ogromnie zaszczycony otrzymaniem tak prestiżowego wyróżnienia. To dla mnie szczególna nagroda, również z powodu tegorocznych obchodów 25-lecia firmy OKNOPLAST . Medal jest dla nas idealnym potwierdzeniem wszystkich dotychczasowych sukcesów biznesowych. Cieszę się, że możemy przyczyniać się do rozwoju rodzimej gospodarki i godniereprezentować Polskę także na innych rynkach areny międzynarodowej.

Ryszard Florek

Ryszard Florek: To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie. Ta uroczystość pokazuje jak duży wpływ na naszą zamożność, pozycję Polski w gospodarczych mistrzostwach świata mają rodzime firmy. Potrzeba nam silnych polskich firm globalnych, a do tego niezbędny jest kapitał społeczny. Za rozwój gospodarczy kraju musi wziąć odpowiedzialność całe społeczeństwo, nie tylko przedsiębiorcy, politycy, ale również urzędnicy, sędziowie, nauczyciele, dziennikarze, pracownicy i konsumenci. Często, aby wiele zmienić nie trzeba nowych przepisów, tylko przełomu mentalnego, a przede wszystkim wyzbycia się zawiści i dbania – we własnym interesie – o polskie rodzime przedsiębiorstwa.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1