WINKHAUS: Nowe funkcje blueCompact

Red.: |Data publikacji:

blueCompact to elektroniczny system dostępowy dla niewielkich firm i nowoczesnych domów mieszkalnych. Wygoda użytkowania oraz atrakcyjny design sprawiają, że korzysta z niego coraz więcej firm i użytkowników indywidualnych. Firma Winkhaus dodała właśnie nowe funkcjonalności do tego systemu.

Czasowe programowanie dostępów

Nadawanie dostępów na określony okres czasu to nowość w aplikacji blueCompact. Dzięki niej użytkownicy technologii dostępowej Winkhaus mogą korzystać z funkcji, które do tej pory były zarezerwowane tylko dla dużych obiektów.

 Jako jeden z pierwszych na rynku blueCompact umożliwia obsługę systemu dostępowego, nadawanie uprawnień i wprowadzanie zmian kluczem master za pośrednictwem aplikacji na smartfonie. Od maja 2018 dostępny jest update aplikacji dla urządzeń z systemem iOS i Android. W momencie aktualizacji aplikacji użytkownik otrzymuje update na swój klucz master. Kluczem tym dokona aktualizacji wkładek elektronicznych w drzwiach do pomieszczeń, w których prawa dostępowe będą czasowo ograniczane. W ten sposób może regulować, w jakich godzinach i do jakich pomieszczeń będą wchodzić do obiektu pracownicy, firma sprzątająca itp.

Zdalne nadawanie dostępu do blueCompact

W nowej wersji aplikacji udoskonalono także funkcję zdalnego nadawania dostępów. Używa się jej głównie podczas urlopów: właściciel obiektu przed wyjazdem przekazuje zaufanej osobie klucz aktywny, który dopiero wówczas będzie mógł otworzyć określone pomieszczenia, gdy właściciel prześle prawa dostępu specjalnie zaszyfrowaną wiadomością mailową. Odbiorca wiadomości może użyć klucza tylko przez z góry zdefiniowany czas i tylko do tych drzwi, do których dostęp otrzymał. Nowa wersja aplikacji wprowadziła udogodnienie: mail z uprawnieniami może zostać wysłany na długo przed terminem aktywowania klucza. To dobre rozwiązanie dla osób oferujących apartamenty na wynajem: przed przyjazdem gości mogą przesłać uprawnienia na czas pobytu w mieszkaniu i zostawić klucz w uzgodnionym miejscu. Gość pobierze sobie uprawnienia na klucz, gdy dotrze w umówione miejsce.

Z nowych funkcji programu mogą także korzystać osoby, które już używają systemu blueCompact – wystarczy pobrać bezpłatną aktualizację aplikacji na swój smartfon.

system blueCompact umozliwia przyznawanie uprawnień przez aplikację
foto: Winkhaus

System przyjazny dla użytkownika

Technologia blueCompact oferuje szereg praktycznych udogodnień dla użytkownika. System może składać się maksymalnie z 25 wkładek i 99 kluczy, więc z powodzeniem obsłuży niewielkie firmy i biura. Klucze użytkowników są pozbawione baterii i odporne na zniszczenie – nawet gdy wypierzemy je w pralce. Estetyczne klucze w 5 kolorach czynią korzystanie z systemu jeszcze bardziej przyjemnym. Każdy może wybrać swój ulubiony kolor, a przy okazji łatwiej jest przyporządkować i kontrolować uprawnienia poszczególnych użytkowników.

Łatwa zamiana wkładki na blueCompact

System zarządzany jest poprzez aplikację na smartfony, która zawiera także przystępną instrukcję instalacji w formie wideo. Można się z niej dowiedzieć na przykład, jak wymienić wkładkę mechaniczną na elektroniczną wkładkę blueCompact.

Wkładki blueCompact kształtem i rozmiarami nie różnią się od tradycyjnych wkładek mechanicznych; nie mają wystających części, które zaburzałyby estetykę drzwi. Są wyposażone w baterie o kilkuletniej żywotności. Stan baterii użytkownik sprawdza przy pomocy klucza master i aplikacji. W ten sposób zabezpiecza się na wypadek rozładowania baterii. Ale nawet gdy zapomni ją na czas wymienić, ma możliwość otworzyć wkładkę awaryjnie przy pomocy klucza master lub innego klucza aktywnego.

Proste administrowanie  blueCompact

Konfiguracja systemu dostępowego odbywa się przy pomocy aplikacji. Informacje – na przykład uprawnienia dostępowe – przesyłane są pomiędzy aplikacją a kluczem master za pośrednictwem technologii Bluetooth Low Energy. Wkładki elektroniczne w drzwiach programowane są przy pomocy klucza master w technologii RFID – dzięki temu „wiedzą“, jaki klucz jest uprawniony do otwierania danej wkładki.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Aplikacja Winkhaus blueCompact została opracowana zgodnie ze standardami obowiązującymi dla bankowości elektronicznej i zabezpieczona przed nieautoryzowanym dostępem m.in. wewnętrznym firewallem. Wyjatkowy jest też sposób przechowywania danych – system nie wykorzystuje do tego technologii chmurowej ani aplikacji. W przypadku zagubienia lub kradzieży smartfonu nie istnieje ryzyko przejęcia danych dostępowych i  wtargnięcia do bydunku. Aplikacja służy wyłącznie jako instrument do wyświetlania danych przechowywanych w kluczu master, gdzie dane te chronione są przed wykradnięciem i manipulacją za pomocą szyfrowania 128-bitowym kluczem w standardzie AES.

Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie, system działa offline. Internet nie jest potrzebny ani do zamykania drzwi ani do programowania kluczy. Jeśli dojdzie do przerwania połączenia z siecią po pierwszej instalacji, nie będzie to miało wpływu na działanie systemu dostępowego. Dostęp do internetu jest potrzebny wyłącznie do zdalnego przesyłania uprawnień – w tym przypadku konieczne jest przesłanie wiadomości email z danymi dostępowymi.

materiał przesłany przez firmę Winkhaus Polska

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1