Bel-Pol – jeden z większych dystrybutorów stolarki w Polsce, inwestuje we flotę samochodową. Firma właśnie kupiła 20 aut marki Iveco.
Bel-Pol zamówił w firmie Iveco podwozia samochodów ciężarowych i auta zostały właśnie dostarczone do wrocławskiego dystrybutora stolarki. Jest to już kolejne zamówienie, które Bel-Pol złożył na samochody dostawcze w ostatnich latach. Obecnie flota samochodowa firmy liczy 46 pojazdów transportowych. Zdzisław Strumidło, wiceprezes zarządu Bel-Pol przyznaje, że od kilku lat firma kupuje nowe auta. I dodaje:
Oprócz tego cały czas powiększamy nasze możliwości logistyczne zwiększając magazyny wysokiego składowania w klasie A. Wykorzystujemy tam nowoczesne rozwiązania WMS (magazynowy system zarządzania), które czynią nas liderem dystrybucji drzwi i podłóg. Wraz z rozwojem możliwości logistycznych rozwijamy także naszą sieć detaliczną.

Bel-Pol to dystrybutor, który dostarcza przede wszystkim drzwi i podłogi klientom detalicznym, hurtowym i inwestycyjnym. Firma rozbudowuje swoją sieć placówek detalicznych i w tym roku dysponuje już 95 punktami handlowymi w całej Polsce, ponadto współpracuje z ok. 2 tys. hurtowniami budowlanymi. Jeśli chodzi o przychody, to zeszły rok firma zamknęła sprzedażą na poziomie 532,47 mln zł. Bel-Pol oferuje produkty takich firm jak: Porta, DRE, Pol-Skone, CAL czy Interdoor.
Zobacz również
Otwarcie salonu G-U Open Lab
G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.
R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku
R+T Innovation Award 2027: wystawcy targów R+T mogą zgłaszać swoje produkty do konkursu do 11 września 2026 roku.
Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje
Vitrintec planuje zwiększyć moce produkcyjne i zbuduje nową halę. Firma planuje kolejne inwestycje i zakup nowoczesnego parku maszynowego.



