Barański z dobrą passą

Red.: |Data publikacji:

Barański zalicza miniony rok do bardzo udanych. Firma odnotowała 40-procentowy wzrost wartości sprzedaży. Styczeń 2022 roku również znakomicie zaczął się dla firmy.

Firma Barański jest bardzo zadowolona z wyników handlowych za miniony rok. Firma odnotowała 40-procentowy wzrost wartości sprzedaży, natomiast wzrost pod kątem wolumenu wyniósł 25 proc. Najlepsze wyniki firma odnotowała w segmencie Barański Optimo, to drzwi okleinowane. Ich produkcja rozpoczęła się w połowie 2020 r., natomiast sprzedaż w pełni ruszyła od 2021 r.

Ten rok był dla producenta pełen wyzwań. Firma odczula dynamiczny wzrost cen oraz problemy z dostępnością komponentów. Producent oferuje drzwi tzw. skastomizowane, czyli dostosowane do wymagań poszczególnych klientów, dlatego z powodu niedostępności surowców czas realizacji zamówienia w minionym roku mógł wynieść nawet 15 tygodni.

Ten rok Barański zaczął bardzo dobrze. Firma już teraz ma duży portfel zamówień, a styczeń będzie należał do jednego z najlepszych miesięcy pod kątem sprzedaży. W minionym roku producent obserwował skokowy wzrost zamówień, co nie wpływało dobrze na ciągłość produkcji. Natomiast Barański ocenia, że w tym sezonie można się spodziewać większej stabilności na rynku, łatwiej będzie również zaplanować działalność.

Firma od kilku lat rozwija sprzedaż w salonach typu premium. Takie punkty działają już w Szczecinie, Łodzi, Wrześniu, w Kwidzynie, wkrótce powstanie kolejny salon pod Krakowem. Siatka sprzedaży będzie stopniowo rozwijana, producent duży nacisk kładzie w takich miejscach na wystrój i na podkreślanie własnej marki.

W tym roku Barański planuje rozbudowywać swoje moce produkcyjne. Firma ocenia że poziom zamówień jest na tyle wysoki, że ograniczeniem stają się możliwości produkcyjne. Przedsiębiorstwo planuje szczególnie zwiększyć wytwarzanie drzwi zewnętrznych.

Zobacz również

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Alipast na dachu swoich zakładów w Lublinie buduje instalację fotowoltaiczną, będzie to jedna z większych w Polsce.

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

1