Barański z dobrą passą

Red.: |Data publikacji:

Barański zalicza miniony rok do bardzo udanych. Firma odnotowała 40-procentowy wzrost wartości sprzedaży. Styczeń 2022 roku również znakomicie zaczął się dla firmy.

Firma Barański jest bardzo zadowolona z wyników handlowych za miniony rok. Firma odnotowała 40-procentowy wzrost wartości sprzedaży, natomiast wzrost pod kątem wolumenu wyniósł 25 proc. Najlepsze wyniki firma odnotowała w segmencie Barański Optimo, to drzwi okleinowane. Ich produkcja rozpoczęła się w połowie 2020 r., natomiast sprzedaż w pełni ruszyła od 2021 r.

Ten rok był dla producenta pełen wyzwań. Firma odczula dynamiczny wzrost cen oraz problemy z dostępnością komponentów. Producent oferuje drzwi tzw. skastomizowane, czyli dostosowane do wymagań poszczególnych klientów, dlatego z powodu niedostępności surowców czas realizacji zamówienia w minionym roku mógł wynieść nawet 15 tygodni.

Ten rok Barański zaczął bardzo dobrze. Firma już teraz ma duży portfel zamówień, a styczeń będzie należał do jednego z najlepszych miesięcy pod kątem sprzedaży. W minionym roku producent obserwował skokowy wzrost zamówień, co nie wpływało dobrze na ciągłość produkcji. Natomiast Barański ocenia, że w tym sezonie można się spodziewać większej stabilności na rynku, łatwiej będzie również zaplanować działalność.

Firma od kilku lat rozwija sprzedaż w salonach typu premium. Takie punkty działają już w Szczecinie, Łodzi, Wrześniu, w Kwidzynie, wkrótce powstanie kolejny salon pod Krakowem. Siatka sprzedaży będzie stopniowo rozwijana, producent duży nacisk kładzie w takich miejscach na wystrój i na podkreślanie własnej marki.

W tym roku Barański planuje rozbudowywać swoje moce produkcyjne. Firma ocenia że poziom zamówień jest na tyle wysoki, że ograniczeniem stają się możliwości produkcyjne. Przedsiębiorstwo planuje szczególnie zwiększyć wytwarzanie drzwi zewnętrznych.

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1