Awilux z ograniczonymi wzrostami i nową inwestycją

Red.: |Data publikacji:

Firma Awilux z siedzibą w Lesznie uruchomiła nową halę produkcyjno-magazynową wraz z częścią socjalno-biurową. Dzięki tej inwestycji znacznie wzrosły możliwości produkcyjne ślusarki. W poprzednim sezonie producent borykał się ze sporymi problemami surowcowymi.

Nowa hala produkcyjno-magazynowa wraz z częścią socjalno-biurową ma powierzchnię blisko 7 tys. mkw. Hala do produkcji ślusarki aluminiowej obejmuje powierzchnię ok. 3 tys. mkw., podobnie jak magazyn wyrobów gotowych. Powierzchnia socjalno-biurowa to dodatkowe 800 mkw. Powstała też wiata do przechowywania szyb zespolonych.

Rozbudowa zakładu rozpoczęła się pod koniec 2020 roku, a nowe obiekty oddano do użytku w listopadzie 2021 roku. W związku z rozbudową zakładu, zmieniła się organizacja ruchu w firmie – uruchomiono wjazd na teren zakładu od ulicy Geodetów. Nowa inwestycja oznacza nowe miejsca pracy – zatrudnienie w Awiluksie wzrosło do niemal 300 pracowników.

Jak poinformował nas Marek Sprengel, prezes zarządu firmy Awilux, całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem w maszyny wyniósł ponad 10 mln zł. Moce produkcyjne ślusarki aluminiowej dzięki niej wzrosły o 100 proc.

Awilux odnotował w 2021 roku wzrosty, ale były one bardzo ograniczone. – W 2021 roku odnotowaliśmy dziesięcioprocentowy wzrost. Wynik ten mógłby sięgać 30 proc., gdyby nie braki materiałowe – mówi Marek Sprengel, Prezes Zarządu Awilux.

Jak wyglądają prognozy na ten sezon?

Marek Sprengel, Prezes Zarządu Awilux:

Póki co mamy dobre nastawienie i szerokie plany, natomiast ich realizacja uzależniona jest od tego, czy poprawi się sytuacja dotycząca dostaw materiałów do produkcji i czy nie zaskoczą nas kolejne negatywne okoliczności, których w tym momencie nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

 

 

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1