Awilux z ograniczonymi wzrostami i nową inwestycją

Red.: |Data publikacji:

Firma Awilux z siedzibą w Lesznie uruchomiła nową halę produkcyjno-magazynową wraz z częścią socjalno-biurową. Dzięki tej inwestycji znacznie wzrosły możliwości produkcyjne ślusarki. W poprzednim sezonie producent borykał się ze sporymi problemami surowcowymi.

Nowa hala produkcyjno-magazynowa wraz z częścią socjalno-biurową ma powierzchnię blisko 7 tys. mkw. Hala do produkcji ślusarki aluminiowej obejmuje powierzchnię ok. 3 tys. mkw., podobnie jak magazyn wyrobów gotowych. Powierzchnia socjalno-biurowa to dodatkowe 800 mkw. Powstała też wiata do przechowywania szyb zespolonych.

Rozbudowa zakładu rozpoczęła się pod koniec 2020 roku, a nowe obiekty oddano do użytku w listopadzie 2021 roku. W związku z rozbudową zakładu, zmieniła się organizacja ruchu w firmie – uruchomiono wjazd na teren zakładu od ulicy Geodetów. Nowa inwestycja oznacza nowe miejsca pracy – zatrudnienie w Awiluksie wzrosło do niemal 300 pracowników.

Jak poinformował nas Marek Sprengel, prezes zarządu firmy Awilux, całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem w maszyny wyniósł ponad 10 mln zł. Moce produkcyjne ślusarki aluminiowej dzięki niej wzrosły o 100 proc.

Awilux odnotował w 2021 roku wzrosty, ale były one bardzo ograniczone. – W 2021 roku odnotowaliśmy dziesięcioprocentowy wzrost. Wynik ten mógłby sięgać 30 proc., gdyby nie braki materiałowe – mówi Marek Sprengel, Prezes Zarządu Awilux.

Jak wyglądają prognozy na ten sezon?

Marek Sprengel, Prezes Zarządu Awilux:

Póki co mamy dobre nastawienie i szerokie plany, natomiast ich realizacja uzależniona jest od tego, czy poprawi się sytuacja dotycząca dostaw materiałów do produkcji i czy nie zaskoczą nas kolejne negatywne okoliczności, których w tym momencie nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

 

 

Zobacz również

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Firma Hella,  dostawca technik osłonowych, podsumowała miniony rok pod względem handlowym. Przedsiębiorstwo w tym okresie osiągnęło najwyższe w historii wyniki ze sprzedaży.

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Grupa Lamilux osiągnęła dwucyfrowe wzrosty przychodu w sezonie 2022. Dla specjalizującej się w produkcji świetlików dachowych firmy były to rekordowe wyniki.

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber podsumował 2022 r. pod kątem handlowym. Spółka osiągnęła niemal 20-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2021 r.

1