Awanse i pożegnania. Zmiany personalne w branży

Red.: |Data publikacji:

W branży na przełomie maja i czerwca mamy kilka zmian personalnych. Część osób żegna się ze swoimi pracodawcami, a inni przejmują nowe stanowiska.

Marcin Małkowski, dyrektor zarządzający firmy Małkowski-Martech, został także od 1 czerwca tego roku dyrektorem zarządzającym w Assa Abloy Mercor Doors. Przypomnijmy, że obie firmy – czyli producent bram Małkowski-Martech oraz Assa Abloy Mercor Doors należą do Grupy Assa Abloy. Marcin Małkowski zarządza więc obecnie dwoma przedsiębiorstwami.

Marcin Małkowski

Natomiast z firmą Setto, po pięciu latach pracy, pożegnał się Radosław Nagiel, regionalny szef sprzedaży. Z firmy odszedł wraz z końcem maja, a jego miejsce zajął nowy pracownik – Marcin Wolski. Rozpoczął współpracę z partnerami handlowymi firmy w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i mazowieckim.

Smutna wiadomość dotarła zaś z firmy Ensinger. W wieku 87 lat 23 maja zmarł założyciel przedsiębiorstwa Wilfried Ensinger. Początki firmy sięgają 1966, gdy Wilfried Ensinger rozpoczął w garażu działalność w miejscowości Ehningen. Po wielu latach przedsiębiorstwo stało się międzynarodową korporacją, z 33 oddziałami na całym świecie, w tym w Polsce, zatrudniającą 2,6 tys. ludzi. Ensinger jest dostawcą m.in. profili izolacyjnych do stolarki.

Wilfried Ensinger

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1