Assa Abloy ze spadkiem sprzedaży po I kwartale

Red.: MR |Data publikacji: 2021-05-04

Firma Assa Abloy podsumowała I kwartał. Spółka podliczyła, że sprzedaż netto spadła o 2 proc. w stosunku do roku 2020.

Szwedzki koncern Assa Abloy podliczył wyniki handlowe z I kwartału – sprzedaż netto w tym okresie wyniosła 21,8 mld koron szwedzkich (ok. 9,87 mld zł) w porównaniu do 22,17 mld koron (ok. 10 mld zł) w roku 2020. Natomiast EBIT w pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniósł 3,18 mld koron (ok. 1,44 mld zł) w stosunku do 2,75 mld koron (ok. 1,25 mld zł), to wzrost o 16 proc. W omawianym okresie Assa Abloy przejęła trzy firmy, których łączna sprzedaż roczna wynosi około 200 mln koron (ok. 90,5 mln zł).

Nico Delvaux, prezes Assa Abbloy przyznaje, że wraz ze stopniowym otwieraniem się gospodarek na świecie, firma skieruje swoje działania na budowanie wzrostu poprzez innowacje. Będzie to możliwe dzięki podejmowanym stałym inwestycjom w dział badań i rozwoju, co zaowocowało opracowaniem kilku innowacyjnych produktów. Prezes koncernu zauważa jednocześnie, że firma będzie kontynuowała program oszczędnościowy, który z tymczasowego stał się stałym elementem w działalności firmy. Ponadto szef firmy zauważa, że w miarę pojawiającego się wzrostu sprzedaży, firma stopniowo będzie zwiększać moce produkcyjne, ale także w nie inwestować.

Zobacz również

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

W ostatnim tygodniu kwietnia Polacy złożyli rekordową liczę wniosków w ramach programu Czyste Powietrze - 4121.

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Saint-Gobain podsumował pierwszy kwartał pod względem handlowym. Sprzedaż była wyższa w porównaniu do 2020 r. o 14,3 proc.

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

Produkty firmy KRISPOL znalazły się na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Był to pierwszy producent stolarki, który został uwzględniony w tym zestawieniu. Obecnie na liście są również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

1