Assa Abloy rok 2019 zalicza do udanych

Red.: MR |Data publikacji: 2020-02-07

Assa Abloy opublikowała dane z wynikami handlowymi za rok 2019. Sprzedaż wyniosła 94 mld koron szwedzkich  i była wyższa o 12 proc. w stosunku do 2018 r.

Szwedzki koncern podał dane na temat wyników z IV kwartału. Sprzedaż wyniosła 24,94 mld koron szwedzkich (ok. 10 mld zł) i była wyższa o 8 proc. w stosunku do IV kwartału 2018. Jednocześnie jest to okazja do podsumowania całego minionego roku. W 2019 roku sprzedaż wyniosła 94 mld koron (ok. 37,9 mld zł) w porównaniu do 84 mld (ok. 33,8 mld zł) w roku 2018. Oznacza to wiec wzrost o 12 proc. Z kolei dochód operacyjny osiągnął wartość 14,9 mld koron (ok. 6 mld zł) i był wyższy o 16 proc.

Miniony kwartał Assa Abloy uważa za udany pod względem handlowym szczególnie na kontynentach Ameryki Południowej i Północnej. Jeśli chodzi o Europę, to wyniki ze sprzedaży kształtują się różnie, w zależności od kraju i regionu. Dobre wyniki Assa Abloy miała w krajach skandynawskich i w Niemczech, podczas gdy w Finlandii i Wielkiej Brytanii widać było gorszą sytuację rynkową. Firma także miała niższe przychody w Azji Pacyficznej, Korei Południowej i w Chinach.

Bardzo dobrze spółki Grupy rozwijają się w Polsce, gdzie ubiegłoroczny wzrost sprzedaży był powyżej średniej dla całej Grupy. Firmę w Polsce czekają w najbliższych tygodniach znaczące zmiany organizacyjne, a więcej o tym przeczytać będzie można w lutowym wydaniu naszego miesięcznika, którego gościem jest pan Bartosz Kaczorowski, dyrektor zarządzający AssaAbloy Polska.

W nadchodzącym roku Assa Abloy zakłada, że tak samo, jak w minionych latach, dużym motorem wzrostu firmy będą akwizycje. Obecnie trwa integracja podmiotów, które szwedzki koncern zdecydował się przejąć w 2019 r. Ostatniego zakupu firma dokonała w listopadzie 2019 r. – podpisana została wówczas umowa zakupu australijskiej firmy AM Group, oferującej drzwi przemysłowe. Przejęcie formalnie zakończy się w pierwszym kwartale 2020 r.

Zobacz również

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

W ostatnim tygodniu kwietnia Polacy złożyli rekordową liczę wniosków w ramach programu Czyste Powietrze - 4121.

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Saint-Gobain podsumował pierwszy kwartał pod względem handlowym. Sprzedaż była wyższa w porównaniu do 2020 r. o 14,3 proc.

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

Produkty firmy KRISPOL znalazły się na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Był to pierwszy producent stolarki, który został uwzględniony w tym zestawieniu. Obecnie na liście są również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

1